У Києві засудили зрадника, який збирав для росіян дані про ЗСУ та об'єкти інфраструктури

У Києві засудили зрадника, який збирав для росіян дані про ЗСУ та об'єкти інфраструктури

15 років тюрми отримав інформатор ФСБ, що передавав дані про ЗСУ і об'єкти інфраструктури
Затримання інформатора ФСБ, Київщина, вересень 2022 року. Фото: Київська обласна прокуратура

Переселенця з Херсона, який під час війни оселився в Києві, визнали винним у державній зраді і засудили до 15 років в’язниці. Чоловік за гроші здавав росіянам позиції ЗСУ в столиці, шпигував за роботою Служби безпеки і фотографував об'єкти критичної інфраструктури для планування ракетних атак.

Про це інформують пресслужба СБУ та Київська обласна прокуратура.

Прокурори довели в суді, що 32-річний громадянин добровільно погодився на пропозицію представника РФ вести підривну діяльність проти України. За даними слідства, поплічником країни-агресора став продавець "вуличної їжі", який після окупації Херсона переїхав до столиці.

На виконання завдань російського куратора чоловік фотографував і передавав координати теплогенеруючих підприємств, також збирав інформацію про військові об'єкти, блокпости, укріплення та спостережні пункти. Крім того, зрадник приховано фотографував будівлі СБУ і записував номери службового транспорту оборонних відомств. Зібрані дані інформатор передавав через Telegram. Інформація потрібна була росіянам для серії прицільних ракетних ударів по Києву. За кожне виконане завдання агент отримував до 10 тис. грн на криптовалютний гаманець та банківські картки.

Підривну діяльність херсонця викрили у вересні 2022 року. Він був одним із чотирьох завербованих агентів ФСБ.

На підставі зібраних доказів суд визнав чоловіка винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Йому присудили 15 років за ґратами з конфіскацією майна.

В СБУ нагадали, що двоє спільників інформатора вже відбувають покарання за ґратами. Щодо четвертого учасника агентурної мережі обвинувальний акт скерований до суду.

У лютому 2024 року Служба безпеки України затримала на Київщині агента ФСБ, який орендував квартиру поблизу аеропорту, щоб шпигувати за авіацією ЗСУ. Також його цікавила геолокація комплексів ППО і "точність" російських обстрілів.

На початок