Київська митниця передала українським військовим спецобладнання для розмінування

Київська митниця передала українським військовим спецобладнання для розмінування

Київська митниця передала українським військовим спецобладнання для розмінування
Митники передали військовим металодетектори. Фото: Київська митниця/Facebook

Київська митниця, керуючись правовим режимом воєнного стану, передала військовій частині Збройних сил України спецобладнання.

Про це у Facebook повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що митники направили допомогу одній з бригад, яка підпорядкована командуванню Сухопутних військ ЗСУ. Йдеться про спецобладнання для розмінування. Це 10 металодетекторів, які військові планують використати для розмінування території країни, що постраждала від повномасштабного вторгнення російських військ.

"Окрім цього, військовим передано майже 10 тисяч пачок сигарет. Ці товари, які перебували на відповідальному зберіганні в Київській митниці (конфісковані та такі, що на інших законних підставах перейшли у власність держави), будуть в нагоді нашим захисникам під час виконання завдань в умовах воєнного часу", — йдеться у повідомленні.

Київська митниця навесні минулого року передала військовій частині Збройних сил України три легкові автомобілі. Також українським військовим направили товари російського виробництва. Це 7,5 тонн утеплювача і 1,8 тонн шпаклівки.

У грудні митники передали партію російських автозапчастин українським прикордонникам. Їх перевезли до Білорусі після повномасштабного вторгнення на територію нашої держави і потому намагалися переправити в Україну.

Що відомо про підтримку військових у Києві

Київський міський голова Віталій Кличко у липні минулого року повідомив, що на підтримку ЗСУ місто спрямувало понад 1,2 млрд грн. Гроші йдуть на військову форму, бронежилети та каски, закупівлю дронів, радіостанцій, ремонт військової техніки.

На початку жовтня столичні депутати проголосували за збільшення фінансування міської цільової програми "Захисник Києва" на 1 мільярд 260 мільйонів. Ці кошти направили на матеріально-технічне забезпечення сил безпеки і оборони.

Наприкінці жовтня 2023 року Київрада виділила для українських військових 1,5 млрд гривень. Із них 300 мільйонів грн додали на фінансування програми "Захисник Києва". 14 грудня Київська міська рада ухвалила бюджет столиці на 2024 рік. На допомогу Збройним силам передбачили 1 млрд гривень.

У січні Київ отримав від міжнародних партнерів 100 тисяч сухих хімічних грілок. Гуманітарний вантаж зі столиці вирушив на передову для потреб військових Збройних сил.

Також у січні Київрада виділила 500 млн грн на придбання дронів різних типів. Передбачили 1,2 млрд грн на допомогу українським військовим. Цю суму місто планує збільшувати. На допомогу ветеранам та їхнім родинам, сім'ям загиблих воїнів передбачили в бюджеті міста 742 мільйони. На цей рік на житло для військових виділили 150 млн грн.

Наприкінці лютого, під час чергового засідання Київрада збільшила видатки на програму "Захисник Києва". Сума складає майже 5 млрд гривень.

На початок