Домашнє насильство: у Києві зростає кількість звернень від молодих мам із дітьми до року

Домашнє насильство: у Києві зростає кількість звернень від молодих мам із дітьми до року

Домашнє насильство: у Києві зростає кількість звернень від молодих мам із дітьми до року
. Фото: Gettyimages (ілюстративне)

У лютому 2024 року у Києві зросла кількість звернень на телефон довіри від жінок від 18-ти до 25 років, які потерпають від домашнього насильства. Усі вони мають дітей до року. Водночас, порівняно з місяцем раніше, на третину збільшилася і кількість дзвінків від чоловіків.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда на своїй сторінці у Facebook.

"За останній місяць на 15% збільшилась кількість молодих мам у віці від 18 до 25 років, які звертаються через домашнє насильство на телефон довіри до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. Усі вони мають дітей до року, які теж постраждали", — йдеться у дописі посадовиці.

За її словами, збільшилася і кількість матерів, які отримали допомогу в кімнатах кризового реагування та притулку.

"Минулого місяця там перебувала 51 людина, з яких більша частина — це діти. Це тривожний сигнал, який ми маємо врахувати й продовжувати надавати захист та підтримку", — зазначила Марина Хонда.

Загалом, за її даними, протягом лютого до Служби "Телефон довіри" надійшло 1312 звернень. Переважно це запити на психологічну підтримку.

"Про домашнє насильство психологи обробили 561 звернення, серед яких переважали економічне та психологічне", — розповіла заступниця голови КМДА.

Марина Хонда також зауважила, що у лютому, якщо порівнювати з місяцем раніше, на третину збільшилася кількість дзвінків від чоловіків.

У місті функціонують мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які у разі потреби можуть перевезти людину до безпечного місця. Міська служба телефона довіри працює абсолютно конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами:

  • 15-00 (зі стаціонарного);
  • 044-272-15-00 (із мобільного).

Що відомо про протидію домашньому насильству у Києві та області

У Києві працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Протягом листопада більше 40% дзвінків до київського Центру гендерної рівності були через домашнє насильство. Загалом надійшло 1 263 звернення.

Протягом січня цього року кияни телефонували до Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству 1 367 разів. Домашнього насильства стосувались 579 звернень. До фахівців Центру звернулися 481 жінка та 98 чоловіків.

У столиці капітально відремонтували один із притулків Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. Він пропрацював понад 20 років і потребував кардинальних змін. У приміщенні одночасно можуть проживати 12 жінок із дітьми. Також вони отримуватимуть там психологічну підтримку та юридичну допомогу.

В Ірпені на Київщині у вересні 2023 року провели тренінг для підприємців на тему домашнього насильства. Захід присвятили особливостям працевлаштування постраждалих жінок.

У Фастові відкрили Денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства. У ньому є окрема кімната для тимчасового проживання, а також кімната для консультацій та психологічної допомоги.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

На початок