Справа про реконструкцію Дегтярівського шляхопроводу: "Київавтодор" обіцяє сприяти розслідуванню щодо вартості робіт

Справа про реконструкцію Дегтярівського шляхопроводу: "Київавтодор" обіцяє сприяти розслідуванню щодо вартості робіт

Реконструкція Дегтярівського шляхопроводу: "Київавтодор" сприятиме розслідуванню витрат
Дегтярівський шляхопровід, Київ, грудень 2023 р. Фото: Віталій Кличко/Telegram

Поширені у ЗМІ висновки щодо завищених цін на будматеріали під час реконструкції Дегтярівського шляхопроводу не враховують повністю ситуацію на ринку. Комунальна корпорація "Київавтодор" співпрацює з правоохоронцями задля об'єктивного розслідування щодо вартості реконструкції.

Таку заяву компанія оприлюднила на своїй сторінці у Facebook.

У "Київавтодорі" запевняють, що всі тендерні процедури щодо оновлення вказаної транспортної розв'язки відбулися згідно із законодавством, прозоро, з дотриманням усіх процедур. У компанії підтвердили раніше озвучену журналістами інформацію, що вартість реконструкції Дегтярівського шляхопроводу становить 920 млн грн.

"Станом на 29 лютого замовник робіт — комунальна корпорація "Київавтодор" — здійснила оплату на суму 340 млн з 920 млн вартості об'єкта. Усі виплати здійснюються винятково за актами виконаних робіт і після підтвердження результатів експертиз. Крім того, всі акти виконаних робіт перед оплатою підряднику проходять державну експертизу", — йдеться у повідомленні.

При цьому "Київавтодор" зауважує, що для реконструкції Дегтярівського мосту замовлявся комплекс робіт і послуг, а не окрема закупівля будматеріалів. У відомстві стверджують, що висновки журналістів про завищену вартість матеріалів не враховують затрат на логістику, сплати державного мита, податків та інших витрат при розмитненні вантажів, а також стосуються кардинально різних хронологічних періодів до повномасштабної війни та під час вторгнення.

"Комунальна корпорація "Київавтодор" готова надавати необхідну об'єктивну інформацію щодо будівництва об'єктів транспортної інфраструктури, зокрема відповідним органам та іншим зацікавленим особам у визначений законом порядок і спосіб", — зазначають на підприємстві.

Водночас через поширення недостовірної інформації "Київавтодор" звертатиметься до суду з вимогою спростування даних, що шкодять репутації компанії.

1 березня стало відомо, що столична прокуратура відкрила провадження через можливе розкрадання коштів під час ремонту Дегтярівського шляхопроводу.

Наприкінці лютого журналісти видання "Наші гроші" вказали на завищені ціни будматеріалів при реконструкції Дегтярівського мосту. Зокрема, порівняли закупівельні ціни на поліуретанову смолу, асфальт, арматуру.

Що відомо про реконструкцію Дегтярівського шляхопроводу

У січні 2023 року на Дегтярівському шляхопроводі запровадили тимчасову схему руху. Розв'язку підготували до масштабної реконструкції, яку почали в середині червня минулого року.

У перший тиждень робіт дорожники демонтували 13 балок споруди. Спочатку планувалося, що роботи триватимуть до 30 листопада 2023 року.

30 вересня під час ремонтних робіт кілька прольотів Дегтярівського мосту впали. Жертв та постраждалих унаслідок інциденту не було.

У КМДА зазначили, що обвал не завдав збитків міському бюджету. Проте дещо збільшується термін реконструкції. Вартість самих робіт не зміниться.

Наприкінці жовтня 2023 року на Дегтярівському шляхопроводі встановили 28 нових балок прогонової конструкції мосту. Підрядна організація за свій кошт усунула наслідки невдалої спроби монтажу балок.

20 грудня на оновленому Дегтярівському мосту відкрили рух транспорту. Зокрема, відновили трамвайні маршрути №14 і №15.

На початок