Реабілітація, працевлаштування, проблеми з рідними: у Києві працюють мобільні бригади психологічної допомоги військовим

Реабілітація, працевлаштування, проблеми з рідними: у Києві працюють мобільні бригади психологічної допомоги військовим

У Київ Мілітарі Хабі запустили роботу мобільних бригад соціально-психологічної допомоги для учасників бойових дій та членів їхніх родин. Вони показали свою ефективність та затребуваність.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КМДА Марину Хонду.

Зазначається, що запустили мобільні бригади соціально-психологічної допомоги в Київ Мілітарі Хабі на початку лютого. Психологи поінформували, що найчастіше учасники бойових дій та члени їхніх сімей звертаються з питаннями реабілітації, працевлаштування, проблем у стосунках і загальної адаптації до цивільного життя після повернення зі служби та поранення.

Сім'ї також турбує налагодження життя після втрати близьких, довготривале горювання. Завдяки мобільності фахівці бригади можуть вчасно зреагувати та надати підтримку тим, хто її потребує, або в разі необхідності перенаправити до відповідних служб, зауважили в КМДА.

"Мета роботи мобільних бригад — надавати послуги кризового та екстреного втручання, першу психологічну допомогу, сприяти в подоланні кризової ситуації та конфлікту учасникам бойових дій за методом "рівний-рівному" і членам їхніх родин", — сказала Хонда.

За її словами, у складі команди мобільної бригади — психолог, фахівець із соціальної роботи та водій на спеціально обладнаному авто. Отримати фахову допомогу можна:

  • під час виїзду мобільної бригади до вас додому
  • у Київ Мілітарі Хабі (вул. Бастіонна, 11)
  • дистанційно.

Викликати мобільну бригаду можна за номером гарячої лінії Київ Мілітарі Хабу: 0800-300-633.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві та області

На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У Києві працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Також функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Ще у місті є Кризовий центр "Соціотерапія", де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

Загалом в Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробляла новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Станом на січень 2024 року майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ та готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я. Нововведення запровадили і на Київщині — 46 закладів первинної меддомоги надаватимуть допомогу дорослим і дітям із психічними розладами.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

На початок