Як столичний військкомат списував офіцерів з військової служби — розслідування "Слідства.Інфо"

Як столичний військкомат списував офіцерів з військової служби — розслідування "Слідства.Інфо"

Як столичний військкомат списував офіцерів з військової служби
. Фото: Ілюстративне, Армія inform

Журналісти "Слідства.Інфо" отримали документи перевірки одного зі столичних військкоматів. З'ясувалося, що під час повномасштабної війни Печерський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) списав офіцерів запасу з порушеннями.

Про це йдеться у розслідуванні команди "Слідство.Інфо".

Зазначається, що кілька місяців тому журналісти "Слідства.Інфо" на умовах анонімності отримали від джерел результати перевірки військовою службою правопорядку одного столичного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

"У наданому "Слідству.Інфо" джерелами документі йдеться, що у Печерському військкоматі протягом 2022-2023 років безпідставно списали з військового обліку щонайменше 24 офіцери запасу. Тепер вже непридатні до військової служби чоловіки мали звання від молодшого лейтенанта до майора", — йдеться у публікації.

Військова служба правопорядку (ВСП) називає безпідставним списання офіцерів запасу через порушення у самій процедурі, а також відсутність в їхніх особових справах важливого документа — свідоцтва про хворобу.

У відповіді на запит журналістів "Слідства.Інфо" від Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомили, що за даними проведеної перевірки відкрили кримінальне провадження за частиною 4 статті 425 КК України "Недбале ставлення до військової служби".

У прокуратурі журналістам також повідомили, що подібну перевірку провели не лише в Печерському, а й в Голосіївському військкоматі. Там теж виявили порушення і відкрили кримінальне провадження за тією ж статтею. В обох випадках досудове розслідування проводить Державне бюро розслідувань.

Отримання так званої "довідки про непридатність" для чинних військових — складна і тривала процедура, розповів журналістам "Слідства.Інфо" ветеран Олег Муравський. Військовому  вдалося списатися лише за декілька днів до публікації розслідування, тоді як цей шлях він почав ще влітку.

У документі, наданому джерелами, були лише прізвища та ініціали 24-х списаних з військового обліку офіцерів. Журналісти припустили, що усі вони зареєстровані у Печерському районі, та відпрацювали десятки комбінацій, перш ніж вдалося ідентифікувати та поговорити із принаймні чотирма офіцерами. "Слідство.Інфо" шукало цих людей, аби запитати: "Як їхнє прізвище могло потрапити до переліку списаних з військового обліку офіцерів?". І виявили, що принаймні один із них вже не в Україні.

"Зверніться в військкомат і побачите, що все на основі всіх законів. Я не знаю, якою інформацією ви володієте, але дзвонити сюди не треба", — сказав журналістам один зі списаних з військового обліку офіцерів Дмитро Тараканов.

Ще один зі списаних офіцерів Олег Джуринський спершу він кинув слухавку, а вдруге —порадив журналістам звертатися з усіма запитаннями до військкомату та більше йому не дзвонити.

Понад два тижні журналісти намагалися отримати коментар про виявлені під час перевірки ВСП порушення від начальника Печерського військкомату — полковника Сергія Калугіна. Та відповіді так і не дочекалися.

"Вважаємо некоректним надавати будь-які коментарі з питань діяльності ВСП під час проведення перевірки та оцінювати її результати", — зазначили у відповіді на запит "Слідства.Інфо".

На початок