Зауваження до швидкості робіт та необхідність коригування проєктів: комісія ПРООН перевірила відбудову житла на Київщині

Зауваження до швидкості робіт та необхідність коригування проєктів: комісія ПРООН перевірила відбудову житла на Київщині

Зауваження до швидкості робіт та необхідність коригування проєктів: комісія ПРООН перевірила відбудову житла на Київщині
Відновлення будинку на Київщині. Фото: КОВА

Київщина продовжує відновлення пошкодженого житла, що було зруйноване внаслідок російської військової агресії. Зокрема, відбудовується житло коштом UNITED24. Наразі триває капремонт трьох багатоквартирних будинків в Милі та одного в Бузовій.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що перевіряють хід будівництва, зокрема, представники ПРООН. Вони проводять незалежний технічний нагляд. Наразі комісія обстежила будинок на вулиці Комарова, 40Б/1 у Милі. Тут тривають роботи з утеплення та оздоблення фасаду. Також будівельники працюють над відновленням пошкоджених квартир, місць загального користування.

"Зокрема, будівельники відновлюють горішній поверх, який був практично знищений внаслідок бойових дій. З основної проблематики, яка була виявлена: конденсат, який збирається на стінах, облаштування стелі горішніх поверхів, відновлення комунікацій", — йдеться у повідомленні.

На вулиці Спортивна, 20 підрядники виконали демонтаж пошкоджених конструкцій, підсилили опорні стіни та перекриття, встановили вікна і двері. Наразі будівельники завершують влаштування покрівлі, утеплення та опорядження фасаду. Фахівці працюють над ремонтом квартир та їхнім оздобленням.

У Бузовій капітальний ремонт багатоквартирного будинку на вулиці Центральній, 17Д на фінальному етапі. Тут вже завершили ремонт покрівлі та фасадні роботи, встановили вікна. Тривають внутрішні роботи.

Зауваження до швидкості робіт та необхідність коригування проєктів: комісія ПРООН перевірила відбудову житла на Київщині
Відновлення будинку на Київщині. Фото: КОВА

"Проблематика на всіх об'єктах схожа — це темпи проведення робіт та необхідність коригування проєктів. Десь це виявляється вже під час демонтажу пошкоджених конструкцій, десь певний перелік робіт не увійшов під час розробки проєкту. Але ми відновлюємо житло для людей і воно має бути сучасним та комфортним. Тому звертаємо увагу на всі зауваження, щоб вчасно їх виправити", — сказав заступник голови КОВА Микола Бойко.

Аналітики БЕБ Київщини з початку цього року проаналізували більше тисячі тендерних закупівель на загальну суму майже 6 млрд гривень. Особливу увагу приділяли відбудові житла, яке постраждало внаслідок російського повномасштабного вторгнення. Правоохоронці попередили неефективне використання бюджетних коштів на понад 686 млн гривень.

Що відомо про платформу UNITED24

5 травня 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив, що Україна запускає глобальну ініціативу United24. Перша її складова — онлайн-платформа для збору коштів на підтримку України. Фандрейзингова платформа United24 є так званим єдиним вікном для пожертв від благодійних організацій, міжнародних партнерів та громадян з метою підтримки України. Амбасадорами UNITED24 стали кілька всесвітньо відомих людей, наприклад, американський астронавт Скотт Келлі, історик і письменник, професор Єльського університету Тімоті Снайдер.

Що відомо про перевірки процесу відбудови Київщини

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка має виявляти корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

У Київській ОВА попередили підрядників, які відбудовують об'єкти UNITED24, що до кінця 2023 року вони мають виправити основну частину недоліків. Інакше з ними розірвуть договори.

Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області. Загальна сума ризикових закупівель в регіоні складає понад 105 млн гривень. Для того, щоб завадити неефективному використанню бюджетних коштів, організаторам торгів направлені рекомендації — звернути увагу на можливі зловживання.

Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.

На Київщині у пріоритеті відбудови — приватні та багатоквартирні будинки. Станом на лютий 2024 року із 17 тис. відновлених об'єктів, 15,3 тис. — житло.

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

На початок