Київ готує заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО. Які переваги членства

Київ готує заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО. Які переваги членства

Київ готує заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО
Концерт на Майдані Незалежності з нагоди відкриття у музакадемії Чайковського першої у світі музичної кафедри ЮНЕСКО. Київ. 9 березня 2023р. Фото: Анна Хорошун / Суспільне

Столичні посадовці ініціюють приєднання Києва у 2024 році до всесвітньої мережі креативних міст ЮНЕСКО. Для представлення Київ обрав музику — як сферу творчої галузі. В умовах повномасштабного вторгнення особливо важливо, щоб світ знайомився з нашою культурою, зокрема і через музику.

Про це йдеться на офіційному порталі Києва.

Податися на почесний титул креативного міста ЮНЕСКО вирішили під час круглого столу за участі представників державного та приватного секторів, громадянського суспільства, культурних і креативних індустрій.

Зазначається, що титул креативного міста ЮНЕСКО є не лише іміджевою перевагою, а й поштовхом для розвитку творчої галузі й співпраці на міжнародному рівні.

"Українська столиця має історію та традиції проведення різноманітних тематичних подій, програм, конкурсів, концертів і фестивалів на місцевому і міжнародному рівнях. Також у місті є потужні спеціалізовані навчальні заклади музичного спрямування, зокрема вищої освіти, мережа закладів культури та концертних майданчиків", — цитує пресслужба КМДА голову комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторію Муху.

Посадовиця розповіла, що практичними перевагами членства в мережі є:

  • доступ до оновленої інформації, інструментів, стратегій розвитку міст-членів мережі, обмін досвідом знаннями та кращими практиками;
  • активна участь у діяльності динамічної мережі — спілкування з експертами й фахівцями, встановлення партнерських зв’язків, пілотні проєкти;
  • визнання зусиль міста — обмін інформацією про основні досягнення та ідеї, позиціювання міста як взірця для інших.

"Для отримання статусу місто подає заявку з основними досягненнями, інституціями, міськими проєктами й програмами, а також 4-річний стратегічний план дій із зазначенням конкретних проєктів та ініціатив на місцевому і міжнародному рівнях, що мають бути реалізовані після можливого набуття статусу. Умовою є також створення координаційної команди, яка в разі отримання статусу впроваджуватиме 4-річний план і звітуватиме про його виконання кожні 4 роки", — йдеться у повідомленні.

Подати пропозиції до 4-річного стратегічного плану можна до 10 березня на електронну пошту: [email protected]

Раніше повідомлялося, що у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського відкрили першу у світі музичну кафедру ЮНЕСКО "Музика, освіта, наука – заради миру".

У 2021 році Харків приєднався до всесвітньої мережі креативних міст ЮНЕСКО як місто музики. Львів та Одеса входять до креативних міст ЮНЕСКО у галузі літератури.

На початок