5 будинків, пошкоджених під час наступу росіян на Київ, допоможуть відновити міжнародні донори

5 будинків, пошкоджених під час наступу росіян на Київ, допоможуть відновити міжнародні донори

Міжнародна організація з міграції відновить на Київщині 5 багатоквартирних будинків
Будинок в Ірпені по вул. Северинівська 162, Київська область. Фото: КОВА

Міжнародна організація з міграції (МОМ) відбудує на Київщині 5 багатоквартирних будинків, що були пошкоджені через російське вторгнення. Це — 3 будинки в Ірпені та 2 в селі Горенка Гостомельської громади.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Меморандуми про співпрацю підписали сьогодні, 16 лютого, віцепрем'єрка-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, голова представництва МОМ в Україні Алессія Скіавон, очільник Київської ОВА Руслан Кравченко та представники Ірпінської та Гостомельської громад.

Як нагадав Руслан Кравченко, співпрацю з міжнародними партнерами щодо відбудови 5 об'єктів почали минулого року. На ділянках провели розмінування. Один будинок в Ірпені буде побудований "з нуля". Інші — капітально відремонтують. Фінансування проєкту забезпечить Німеччина.

Після відновлення 5 багатоквартирних будинків додому зможуть повернутися понад 260 родин. Зокрема, з допомогою МОМ відновлюватимуть будинки:

м. Ірпінь:

  • вул. Северинівська, 160-2,
  • вул. Северинівська, 162-1,
  • вул. Гостомельське шосе, 12.

с. Горенка:

  • вул. Садова, 21,
  • вул. Садова, 22.

Про початок відбудови багатоповерхівок на вул. Северинівській в Ірпені домовилися з представниками Міжнародної організації з міграції восени минулого року. Організація тоді обрала підрядника для проведення капремонту.

Пізніше з'ясувалося, що пошкодження будинку більш суттєві, ніж передбачав початковий проєкт відновлення. Тож було вирішено додатково обстежити дах і внести відповідні коригування до плану робіт.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців надало будматеріали для капремонту 35 помешкань і повної відбудови 37 приватних будинків Ірпеня. Загальна сума підтримки близько 450 тис. доларів США

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об'єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.

На початок