Перейти до основного змісту
У Києві відкрився хаб для визволених з полону військовослужбовців

У Києві відкрився хаб для визволених з полону військовослужбовців

У Києві відкрився хаб для визволених з полону військовослужбовців
. Військові звільнені з російського полону 8 лютого 2024 року. Фото: ДПСУ

За ініціативи оборонців Маріуполя у столиці відкрили простір для спілкування, консультування та реабілітації визволених з полону захисників та захисниць.

Про це інформує Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Засновниця фонду YOUkraine Анна Мурашенко зазначила, що окрім держави, яка допомагає звільненим з полону, має бути й підтримка громадян, тому фонд долучився до створення хабу і взяв на себе організаторські питання.

"Робота хабу відбуватиметься за принципом "свої для своїх". Адже самі військовослужбовці як ніхто інший знають, що з поверненням додому приходять інші випробування: необхідність соціалізації, налагодження особистого життя у часи війни", — йдеться у повідомленні.

YOUkraine hub — це простір для взаємопідтримки та допомоги тим, хто побував у полоні, а зараз намагається відновити сили та призвичаїтись до нормального життя.

Останній обмін полоненими Україна провела 8 лютого — повернула з російського полону 100 людей. Серед врятованих військовослужбовців цього разу 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців.

Раніше Мінреінтеграції озвучувало цифри тих полонених, чиї особи вдалося встановити. Станом на 17 листопада 2023 року це 4 337 українців, з них 3 574 військових та 763 цивільних.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надаватимуть психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

У Києві функціонує Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

У Києві працюють групи для психологічної підтримки сімей, в яких є загиблі військовослужбовці. Участь в групових дискусіях та тренінгах допоможе отримати підтримку від інших учасників зі схожими життєвими історіями.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Топ дня

Вибір редакції

На початок