Перейти до основного змісту
Представник ТЦК розповів про законність повісток в спортзалах та блокпостах Києва

Представник ТЦК розповів про законність повісток в спортзалах та блокпостах Києва

мобілізація
Ілюстративне. Facebook/Львівський обласний ТЦК та СП

У Києві можуть продовжити роздавати повістки в спортзалах, кафе та блокпостах. Проте співробітники ТЦК не мають права силою забирати чоловіків з вулиці.

Про це розповів начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного у м. Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Новосядлий виданню "Вечірній Київ".

Він нагадав, що законодавство не передбачає конкретне місце вручення повістки. Заходи з оповіщення населення можуть проводити "будь-де", наприклад, за домашньою адресою, місцем роботи чи на блокпості.

Водночас працівники ТЦК не мають права забрати людину до військкомату, оскільки затримання належить до компетенції поліції.

"Представники ТЦК можуть пропонувати особі або пройти, або проїхати, щоб уточнити тут і зараз облікові дані в ТЦК. Якщо особа відмовляється, явно ухиляється від призову, викликається поліція, або ж представники ТЦК спільно з поліцією працюють. Далі складають протоколи про порушення", — зазначив Новосядлий.

Що відомо про законопроєкт про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 січня 2024 року уряд офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

В той же день міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня 2024 року голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня 2024 року Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у Міноборони вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

Топ дня
Вибір редакції
На початок