Ілюстрував твори українських письменників і написав понад 10 000 картин: у Києві відкрилася виставка Їжакевича

Ілюстрував твори українських письменників і написав понад 10 000 картин: у Києві відкрилася виставка Їжакевича

У Києві відкрилася виставка Їжакевича
У Національній історичній бібліотеці України відкрилася виставка художника та ілюстратора Івана Їжакевича. Фото: Міністерство культури та інформаційної політики

У Національній історичній бібліотеці України відкрилася пересувна банерна виставка "Живописні поеми І. С. Їжакевича". Він художник, ілюстратор та іконописець. Один із його храмових розписів прикрашає Трапезну церкву Києво-Печерської лаври.

Про це інформує Міністерство культури та інформаційної політики.

У експозицію виставки увійшли 14 банерів, які розкривають різні аспекти митця. На відкритті виставки організатори презентували 3-хвилинний фільм "Іван Сидорович Їжакевич", створений з матеріалів, що зберігаються в Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві.

Зазначається, що освітній проєкт, присвячений художнику Івану Їжакевичу, важливий для популяризації культурної спадщини та розширення українського контенту в освіті.

У Національній історичній бібліотеці України виставка "Живописні поеми І. С. Їжакевича" експонуватимуться до 2 лютого.

Іван Їжакевич, художник та ілюстратор, прожив 98 років, написав понад 10 000 картин.

"Його внесок у мистецтво визначається особливо численною колекцією Шевченкіани, яка налічує понад 200 робіт і розташована в різних музеях України та книжкових виданнях. Майстер ілюстрував твори визначних українських письменників, серед яких Леся Українка, Микола Гоголь, Іван Франко, Михайло Коцюбинський та інші. Іконописна спадщина художника зберігається у 20 храмах. Найвідомішим серед його храмових розписів є той, що прикрашає Трапезну церкву на території Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", — йдеться у повідомленні.

На початок