Корупція у Київському апеляційному суді: запобіжний захід двом підозрюваним залишили без змін

Корупція у Київському апеляційному суді: запобіжний захід двом підозрюваним залишили без змін

Доповнено
Корупція у Київському апеляційному суді
Судді Апеляційного суду Києва, серед яких В'ячеслав Дзюбін (праворуч). Фото: УНІАН

12 січня 2024 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відмовила в задоволенні апеляційних скарг двом із чотирьох суддів Київського апеляційного суду, яких підозрюють у хабарництві.

Про це інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Вищий антикорупційний суд.

Зазначається, що Апеляційна палата ВАКС залишила без змін рішення ВАКС від 18.12.2023, яким до одного з суддів Київського апеляційного суду, який спільно з трьома іншими суддями цього суду підозрюється в одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тис. дол. США за ухвалення рішення про скасування арешту майна, застосовано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 4 млн грн.

"Таким чином, суд апеляційної інстанції залишив апеляційну скаргу прокурора САП та апеляції захисту без задоволення", — йдеться у повідомленні.

Традиційно, імені підозрюваного щодо якого було ухвалене рішення, у САП не вказують. Та раніше повідомлялося, що Вищий антикорупційний суд призначив для В'ячеслава Дзюбіна запобіжний захід у вигляді застави в 4 мільйони гривень.

Згодом на сайті ВАКС повідомили, що Апеляційна палата залишила в силі запобіжні заходи двом підозрюваним у корупції суддям Київського апеляційного суду.

"У зв’язку із внесенням застав в розмірі 4 мільйони гривень на підозрюваних покладено ряд процесуальних обов’язків", — йдеться у повідомленні ВАКС.

Рішення набрали законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягають.

У Апеляційній палаті ВАКС Суспільному підтвердили, що йдеться про Ігоря Паленика та В'ячеслава Дзюбіна.

Сам Паленик просив скасувати ухвалу про його взяття під варту, вважаючи підозру необґрунтованою, поінформували у Transparency International Ukraine.

Що відомо про викриття суддів Київського апеляційного суду

29 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні хабаря у $35 тисяч за скасування арешту майна на повітряні судна.

За даними джерел Суспільного, йдеться про таких суддів: Юрій Слива, Віктор Глиняний, Ігор Паленик та В'ячеслав Дзюбін.

Вони розглядали одну з апеляцій колишнього керівника "Мотор Січ" Богуслаєва, обвинуваченого в колабораційній діяльності, спонсоруванні тероризму, перешкоджанні роботі ЗСУ та інших злочинах.

Прокурор у цій справі розповів, як розподілили $35 тисяч: Дзюбін залишив $10 тисяч собі, а решту передав Паленику. Вдома той замінив мічені купюри та сформував дві рівні частини по $8300 для своїх колег. Суддя Слива отримав гроші у пакеті від розчинної кави, а суддя Глиняний — у рекламній брошурі інтернет-провайдера.

4 грудня Вища рада правосуддя дозволила утримувати під вартою чотирьох суддів Київського апеляційного суду. Однак сам запобіжний захід обирали кожному окремо під час розгляду справи.

Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя Віктора Глиняного та Юрія Сливу до 30 січня 2024 року. За них вже внесли заставу майже 5 млн грн та 2,5 млн грн відповідно, тож вони вийшли з-під тримання під вартою.

ВАКС призначив судді Ігорю Паленику запобіжний захід — тримання під вартою до 3 лютого включно з можливістю внести заставу 4 мільйони грн.

Для четвертого судді Київського апеляційного суду В'ячеслава Дзюбіна, підозрюваного в корупції, обрали запобіжний захід у вигляді застави в 4 мільйони гривень. Також він має носити електронний засіб контролю.

26 грудня 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила в задоволенні апеляційної скарги стороні захисту Юрія Сливи — одного із чотирьох суддів Київського апеляційного суду, якого підозрюють у хабарництві.

На початок