Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області. Загальна сума ризикових закупівель в регіоні складає понад 105 млн гривень.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Зазначається, що загалом аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області проаналізували близько трьох тисяч тендерних закупівель на загальну суму 32 млрд гривень. Особливу увагу приділяли питанню відбудови житла на Київщині, що постраждало внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.
"Основне порушення в згадуваних закупівлях — завищення цін на товари, роботи та послуги (у деяких випадках від 2 до 20 млн грн). Також інколи переможці тендерних закупівель фігурують в кримінальних провадженнях за ст.191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем Кримінального кодексу України або заявлені у тендерній документації працівники виконують роботи одночасно на 10 і більше об'єктах", — йдеться у повідомленні.
Правоохоронці зауважили, що для того, щоб завадити неефективному використанню бюджетних коштів, організаторам торгів направлені рекомендації — звернути увагу на можливі зловживання. Наразі загальна сума ризикових закупівель сягає понад 105 млн гривень.
"Пріоритетне завдання, яке стоїть перед співробітниками Бюро економічної безпеки у цьому секторі — виявити ризикові закупівлі й домогтися, щоб розпорядники бюджетних коштів, які оголошували тендери, скасували невигідні для держави результати або домовилися про зниження цін та про більш прийнятні умови", — сказав керівник ТУ БЕБ у Київській області Максим Кутерга.
У Київській обласній військовій адміністрації інформують, що вже визначили підрядні організації, з якими не будуть продовжувати договори на проведення відновлювальних робіт.
Що відомо про перевірки процесу відбудови Київщини
На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.
Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка має виявляти корупцію під час відбудови.
Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.
У Київській ОВА попередили підрядників, які відбудовують об'єкти UNITED24, що до кінця 2023 року вони мають виправити основну частину недоліків. Інакше з ними розірвуть договори.