Перейти до основного змісту
"Пишу про війну, знаходячись в її полум'ї". У Києві провели благодійний вечір військової поезії

"Пишу про війну, знаходячись в її полум'ї". У Києві провели благодійний вечір військової поезії

поети ЗСУ, військова поезія
У Києві провели благодійний вечір військової поезії, 28 грудня 2023 р. Фото: Дар'я Григоренко / Суспільне

У Києві провели благодійний вечір військової поезії від ЗСУ. Деякі автори приїхали із фронту, аби презентувати свої вірші.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дар'я Григоренко.

Військовий та поет Дмитро Лазуткін на один день приїхав із Авдіївки. Після благодійного заходу повертається назад до побратимів із 47-ої бригади.

Писати про війну почав давно: перші тексти з'явилися ще під час волонтерських поїздок в зону АТО. Нині одна з його книжок номінується на Шевченківську премію.

"Зараз дивлюся на війну із середини. Безпосередньо знаходжусь в її полум'ї. Це сумні вірші, бо події не надихають на оптимізм. Пишу про людей і про те, що бачу", — каже Лазуткін.

новина
Фото: Дар'я Григоренко / Суспільне

Військовий льотчик Василь Мулік розповідає, що існують три основні теми творів — любов, смерть та про все інше. Зараз з'явилася четверта — війна, яка поєднує їх.

Чоловік служить вже 24 роки, на війні побував ще із 2014-го. Після повномасштабного вторгнення працював на різних напрямках — Харків, Херсон, Запоріжжя.

"Я не знаходжусь безпосередньо на лінії зіткнення. За усім спостерігаю з повітря, тому все має для мене трошки інший вигляд, ніж бачить піхота. Але безперечно, в творчості це знаходить відображення", — зазначив льотчик.

новина
Фото: Дар'я Григоренко / Суспільне

Поет та письменник Ігор Мітров опинився на війні вже після російського вторгнення. Зараз воює на східному напрямку в складі 95-ої бригади.

Жартує, що найперший вірш в підлітковому віці був такий жахливий, що намагається його забути. Однак вже має дві друковані книжки та готує третю збірку про написане на фронті.

"Мій підрозділ складається здебільшого із добровольців, тому моє завдання — показати цих людей, які кинули все наприкінці лютого і пішли на війну. Вони не могли вчинити по-іншому", — зауважив військовий.

новина
Фото: Дар'я Григоренко / Суспільне

Також на заході звучали вірші понад 20 авторів, серед яких: Павло Вишебаба, Олена Герасим'юк, Анатолій Дністровий, Олена Білозерська, Єлизавета Жарікова, Микола Кулінич,Олена Максименко, Павло Матюша, Сергій Пантюк, Артем Полежака, Антон Полунін, Валерій Пузік, Назар Розлуцький, Артур Дронь, Дмитро Луняка, Сергій Рубнікович, Володимир Тимчук, Богдан Щеглюк.

Топ дня

Вибір редакції

На початок