Тримання під вартою та застава: запобіжний захід судді Київського апеляційного суду залишили без змін

Тримання під вартою та застава: запобіжний захід судді Київського апеляційного суду залишили без змін

ВАКС залишив без змін запобіжний захід одному з суддів Київського апеляційного суду
. Юрій Слива, суддя Київського апеляційного суду. Фото: УНІАН

26 грудня 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила в задоволенні апеляційної скарги стороні захисту одного із чотирьох суддів Київського апеляційного суду, якого підозрюють у хабарництві.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Зазначається, що адвокати подали апеляційну скаргу на запобіжний захід, обраний Вищим антикорупційним судом, для підозрюваного у хабарництві судді Київського апеляційного суду. Адвокати клопотали про скасування тримання під вартою з альтернативою внесення 2,5 млн грн застави.

Судді у задоволенні апеляції — відмовили.

"Апеляційна палата ВАКС відмовила в задоволенні апеляційної скарги сторони захисту та залишила без змін ухвалу ВАКС від 06.12.2023 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 2,5 млн грн застави до одного з суддів Київського апеляційного суду, який підозрюється в одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тис. дол. США за ухвалення рішення про скасування арешту майна", — йдеться у повідомленні.

Зважаючи на те, що заставу внесено, на підозрюваного покладені відповідні процесуальні обовʼязки, наголосили у пресслужбі САП.

Там також додали, що ухвала АП ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Традиційно, імені підозрюваного щодо якого було ухвалене рішення, у САП не вказують. Та раніше повідомлялося, що Вищий антикорупційний суд призначив для Юрія Сливи запобіжний захід — тримання під вартою на два місяці із заставою 2,5 мільйони гривень.

Що відомо про викриття суддів Київського апеляційного суду

29 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні хабаря у $35 тисяч за скасування арешту майна на повітряні судна.

За даними джерел Суспільного, йдеться про таких суддів: Юрій Слива, Віктор Глиняний, Ігор Паленик та В'ячеслав Дзюбін.

Вони розглядали одну з апеляцій колишнього керівника "Мотор Січ" Богуслаєва, обвинуваченого в колабораційній діяльності, спонсоруванні тероризму, перешкоджанні роботі ЗСУ та інших злочинах.

Прокурор у цій справі розповів, як розподілили $35 тисяч: Дзюбін залишив $10 тисяч собі, а решту передав Паленику. Вдома той замінив мічені купюри та сформував дві рівні частини по $8300 для своїх колег. Суддя Слива отримав гроші у пакеті від розчинної кави, а суддя Глиняний — у рекламній брошурі інтернет-провайдера.

4 грудня Вища рада правосуддя дозволила утримувати під вартою чотирьох суддів Київського апеляційного суду. Однак сам запобіжний захід обирали кожному окремо під час розгляду справи.

Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя Віктора Глиняного та Юрія Сливу до 30 січня 2024 року. За них вже внесли заставу майже 5 млн грн та 2,5 млн грн відповідно, тож вони вийшли з-під тримання під вартою.

ВАКС призначив судді Ігорю Паленику запобіжний захід — тримання під вартою до 3 лютого включно з можливістю внести заставу 4 мільйони грн.

Для четвертого судді Київського апеляційного суду В'ячеслава Дзюбіна, підозрюваного в корупції, обрали запобіжний захід у вигляді застави в 4 мільйони гривень. Також він має носити електронний засіб контролю.

На початок