Всесвітній день боротьби зі СНІДом: у Києві можна отримати безоплатну консультацію та пройти тестування на ВІЛ-інфекцію

Всесвітній день боротьби зі СНІДом: у Києві можна отримати безоплатну консультацію та пройти тестування на ВІЛ-інфекцію

У Києві можна пройти безоплатне тестування на ВІЛ
. Тестування на ВІЛ. Фото: Суспільне

1 грудня — у Всесвітній день боротьби зі СНІДом — у Києві відбудуться благодійні просвітницькі заходи для профілактики захворювання. Також усі охочі зможуть безоплатно проти тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатити.

Так, зокрема, Київський молодіжний центр разом з Фондом Олени Пінчук проведуть інформаційно-просвітницьку акцію "STOP СНІД".

Захід відбудеться у Dialog Hub (вулиця Володимирська, 43) о 16 годині. Долучитися зможуть усі охочі. Для цього лише бажано зареєструватися за пів години до події.

"Третина інфікованих не знають, що є носіями хвороби. Тому важливо тестуватися та мати базові знання про діагностику, лікування й способи передачі ВІЛу та СНІДу", — зазначають організатори.

Також повідомляється, що протягом заходу працюватиме кабінет безоплатного тестування на ВІЛ/СНІД.

Ще один захід з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом організовує 1 грудня "КОнвіктус Україна". Це інформаційне заняття для людей, які вживають ін’єкційно наркотики.

Всі охочі пройдуть також швидке тестування на ВІЛ-інфекцію та вірусний гапатит С.

Захід відбудеться о 15.00 за адресою: вулиця Байди Вишневецького, 9.

У Київській міській держадміністрації стверджують, що у столиці збільшилася кількість обстежених на ВІЛ-інфекцію. Завдяки тому, що люди активніше тестуються, дещо зросли й показники збільшення захворюваності. Водночас третій рік поспіль спостерігається зниження смертності внаслідок причин, пов’язаних із ВІЛ-інфекцією.

"Спостерігається загальне збільшення кількості обстежених на ВІЛ на 24,1%, аналогічно й збільшення тестувань швидкими тестами на 51,6%. Результативність становила 0,49%. Фахівці зауважують, що збільшення захворюваності на ВІЛ-інфекцію відбувається внаслідок збільшення кількості тестувань, відповідно і виявлених випадків ВІЛ", — цитує пресслужба КМДА заступника голови адміністрації Миколу Поворозника.

Посадовець також зазначив, що на сьогодні в усіх районах Києва працюють 27 сайтів, де кожна людина може отримувати лікування за місцем свого проживання. У всіх столичних медзакладах надається послуга з тестування на ВІЛ-інфекцію та тестування на вірусні гепатити B, С.

У КМДА також зазначають, що у 2016 році Київ долучився до програми прискорення заходів у боротьбі зі СНІДом Fast-Track Cities. ВІЛ-позитивні кияни безперебійно отримують антиретровірусну терапію(АРТ), а це означає зменшення вірусного навантаження на організм людини, а отже і збільшення тривалості життя та майже нульові ризики передачі інфекції.

"Наразі результати виконання показників Fast-Track Cities: І і ІІІ показники виконані —93,1% людей, які живуть із ВІЛ і знають свій ВІЛ-статус (показник має становити не менше 90%) та 96% серед тих, хто отримує лікування має невизначене вірусне навантаження (показник має становити не менше 90%). ІІ показник, відповідно до якого 90% з тих, хто знає свій ВІЛ-статус, отримують АРТ — недовиконання становить 11,5%. Однією з основних причин недовиконання цього показника є велика кількість знятих із медичного обліку внаслідок міграційних процесів", — підкреслив Микола Поворозник.

Що відомо про ситуацію з поширенням ВІЛ-інфекції

Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних. За роки незалежності СНІД забрав життя понад 50 тисяч українців. Щодня в Україні в середньому реєструється 33 випадки захворювання на ВІЛ, 9 – на СНІД.

У КМДА повідомляли, що за період воєнного стану у Києві обстежили на ВІЛ-інфекцію понад 67 тисяч людей. У понад 600 з них виявили вірус імунодефіциту.

За останніми даними від Департаменту охорони здоров’я КМДА, станом на кінець листопада 2019 року у Києві нараховувалося понад 14 тисяч людей з ВІЛ-статусом. Якщо порівнювати з роком раніше, то кількість людей, які знають свій статус збільшилася на 12%. Тих, хто отримує антиретровірусну терапію (із 68% до 80%).

За даними Міністерства охорони здоров'я України, станом на 1 листопада на диспансерному обліку перебуває 155 722 людей з ВІЛ-інфекцією, а за десять місяців 2022 року офіційно зареєстрували 10 239 нових випадків.

В Україні, за даними Центру громадського здоров'я МОЗ, за січень-жовтень 2022 року офіційно зареєстровано 10239 випадків ВІЛ-інфекції, що на 19% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Це означає, що кожна п’ята людина, яка могла бути діагностована, не дізналася про свій ВІЛ-статус через війну.

На початок