У Голосіївському районі Києва планують створити новий парк, а також надати природоохоронний статус чотирьом дубам, віком понад 200 років. Ці проєкти підтримала комісія Київради з питань екологічної політики.
Про це йдеться на офіційному сайті Київської міської ради.
Зокрема, новий парк площею 3,38 га може з'явитись на вулиці Набережно-Корчуватській. Жителі мікрорайону влітку звертались до депутатів з проханням перетворити зелену зону біля житлових будинків на паркову територію.
Облаштування парку передбачає не лише зміну юридичного статусу ділянки, а благоустрій території і розвиток інфраструктури, зауважила ініціаторка проєкту, депутатка Київради Олеся Пинзеник.
Вона наголошує, що кошти на благоустрій парку планують виділити тільки після завершення війни.
Також на території Голосіївського району мають намір взяти під охорону чотири дуби віком від 200 до 400 років, які ростуть біля заказника "Лісники" Голосіївського нацпарку.
Дерева можуть оголосити пам'яткою природи місцевого значення "Чотири брати".
Авторка проєкту, депутатка Київради Ксенія Семенова вважає, що охорона таких меморіальних дерев важлива для виховання у містян дбайливого ставлення до природи і сприятиме поліпшенню екологічного стану столиці.
Що відомо про заходи з озеленення Києва
2 листопада Київрада затвердила програму "Зелене місто" — комплекс заходів для протидії кліматичним змінам і захисту довкілля в плануванні розвитку столиці.
Восени 2023 року на різних локаціях Києва з'явились понад 1,7 тис. нових дерев, майже 24 тис. кущів і близько 900 тис. багаторічних квітів. Саджанці обирають стійкі до несприятливих погодних умов, зокрема, до посухи чи буревіїв.
У жовтні у Куренівському парку столиці висадили сакури. Цей вид дерев обрали місцеві мешканці під час голосування. А на Контрактовій площі з'явились туї, подаровані меценатами.
У столиці вздовж проспекту Миколи Бажана висадили майже сто лип та ялинок.
У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на липень, майже 70 тисяч вже "оцифрували". Також в столиці вперше тестують "торби" для поливу дерев.
У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.
Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.