Національне військове меморіальне кладовище: ВР не підтримала за основу законопроєкт

Національне військове меморіальне кладовище: ВР не підтримала за основу законопроєкт

Національне військове меморіальне кладовище: ВР не підтримала за основу законопроєкт
. Фото (ілюстративне): УНІАН

Верховна Рада під час засідання 8 листопада не підтримала за основу законопроєкт №9676 щодо особливостей розміщення Національного військового меморіального кладовища.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Нардеп зазначив, що "за" проголосували лише 194 депутати. Повторне голосування теж не підтримали. За його словами, цим законопроєктом хотіли дати можливість Кабміну фактично змінити місце кладовища.

"Була дуже важка дискусія, оскільки 2 травня парламент окремим законом №9240 вже визначав місце для Національного військового меморіального кладовища у "Биківні". Але законопроєкт досі не підписаний і навряд чи буде. І головне обговорення буде як раз про те, де ж буде місце розташування", — зазначив Железняк.

Що відомо про створення Національного військового кладовища

На виконання доручення прем'єра Дениса Шмигаля 27 жовтня 2022 року Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора".

Екологи та активісти були проти розташування там меморіалу. У листопаді 2022 року на сайті Київради зареєстрували відповідну петицію, яку Київрада не підтримала.

У січні прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив кільком міністрам і столичним посадовцям знайти нове місце для створення в Києві національного військового кладовища замість Лисої гори.

Згодом Київська міська рада відвела ділянку в 8 гектарів комунального лісу на Броварському проспекті в Биківні. Однак частина території Биківнянського лісу досі повністю не досліджена і може містити ще не виявлені поховання. Тому швидко побудувати там меморіальне кладовище неможливо, заявили у Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили".

У серпні 2023 року Кабмін змінив місце будівництва Національного військового меморіального кладовища. До 30 липня 2025 року цвинтар мають побудувати у селищі Гатне Фастівського району Київської області.

На початок