Перейти до основного змісту
Фейкові обмінники: у Києві засудили двох чоловіків, які ошукали громадян на 5 млн гривень

Фейкові обмінники: у Києві засудили двох чоловіків, які ошукали громадян на 5 млн гривень

Київська міська прокуратура звинуватила двох громадян, які під виглядом обміну валют привласнювали чужі гроші. За вироком суду вони отримали 7 і 8 років ув'язнення.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що двоє обвинувачених діяли разом із іншими спільниками. Упродовж 2022 року у фіктивно створених ними пунктах обміну валюти, вони привласнили близько 4,5 млн грн, а також намагалися заволодіти ще 585 тис. грн.

"Вироком Подільського районного суду Києва двох обвинувачених визнано винними у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.190Шхрайство Кримінального кодексу України та засуджено до покарання у вигляді 8 та 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна",— йдеться у повідомленні.

У прокуратурі поінформували, що загалом на розгляді в районних судах столиці наразі перебувають ще 4 аналогічні кримінальні провадження. Підозрюють 15 громадян, зокрема, учасників організованих груп.

Правоохоронці застерігають щодо фіктивних пунктів обміну і у разі виявлення таких просять інформувати Національну поліцію за номером телефону: 102.

Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України попереджає переселенців про активізацію шахраїв, які пропонують допомогу нібито від міжнародних організацій. Аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

У Києві викрили організацію, що займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту. Також у столиці затримали членів організованої групи, які створювали фіктивні обмінники валют та ошукали сімох громадян на понад 120 тисяч євро та 280 тисяч доларів.

У Києві чоловік заволодів 40 тисячами євро під виглядом обміну валюти. Він викрав гроші за допомогою квадрокоптера. Інший громадянин приходив до банку з підробленим паспортом та отримав готівку на 300 тисяч гривень.

Київські правоохоронці викрили уродженеця Сумської області, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" не виходив на зв'язок.

Столична поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші.

 

Топ дня
Вибір редакції
На початок