У Вишневській міській лікарні на Київщині встановили сонячні панелі. Відтепер медичний заклад, який обслуговує понад 120 тисяч пацієнтів, зможе надавати послуги під час аварійних відключень електроенергії.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Допомогли придбати сонячні панелі представники естонського Червоного Хреста. Вони зібрали близько 4,5 млн гривень, розповів генеральний директор Товариства Червоного Хреста України Максим Доценко.
"Тут встановлено 182 фотоелектричних елементи, які забезпечують електроенергією лікарню протягом світлового дня. Загальна потужність близько 100 кВт. Цього вистачить лікарні для того, щоб ефективно функціонувати. До того ж тут встановлені і акумуляторні батареї, які заряджаються від цих же панелей і забезпечують на 3-7 годин електроенергії у нічний час. Також вони можуть бути підключені і до генераторів", — сказав Даценко.
Сонячні панелі працюють абсолютно автономно від централізованого електропостачання. Під час облаштування були враховані потужності закладу, повідомила директорка Вишневської міської лікарні Наталія Скригіна. За її словами, у сонячний день палені повністю забезпечать потреби медзакладу в електроенергії, а в осінньо-зимовий період — на 30%. Утім цього достатньо, аби світло було у відділеннях, де лікуються найтяжчі пацієнти.
"Це відділення паліативної допомоги, це відділення, де знаходяться пацієнти, які підключені до медичного обладнання, потребують додаткового медичного супроводу і потребують кисню", — зазначила Наталія Скригіна.
Всі медичні заклади Київщини забезпечені генераторами, які використовують під час аварійних відключень електроенергії. Однак облаштування сонячних електростанцій і акумуляторів — найкраще рішення для автономізації лікарень, сказав радник міністра охорони здоров'я Віталій Власюк.
"Наприклад, Броварська лікарня за добу роботи генераторів спалила майже дві тонни солярки. Це дуже дорого. Генератори, на жаль, ламаються. Вони теж потрібні, лікарні ними забезпеченні. Але більш тривале і хороше рішення — це сонячні електростанції і панелі. Найближчим часом, я сподіваюся, почнемо комплектувати заклади охорони здоров'я сонячними станціями з акумуляторами", — сказав Віталій Власюк.
Що відомо про забезпечення енергією медзакладів Києва та області під час війни
Усі медичні заклади Києва оснащені генераторами. Як повідомили у КМДА, встановлювати їх у столичних лікарнях почали ще 5 років тому.
У лютому столиця отримала дві сонячні електростанції, на які французькі партнери зібрали 250 тисяч євро. Їх мали встановити у медзакладах Святошинського району.
Інститут серця, що розташований у Києві, отримав від спонсорів комплекс сонячних електростанцій. Це — чотири комплекси з 4 станцій та 16 сонячних панелей, які можуть забезпечити один поверх будівлі Інституту електроенергією.
На початку цього року в Україні почали реалізовувати проєкт зі встановлення сонячних електростанцій у шести лікарнях, які працюють в умовах віялових відключень електроенергії. Це медзаклади у Київській, Житомирській, Сумській, Харківській областях та деокупованій частині Херсонщини.
Київщина отримала 38 зарядних станцій від уряду Японії та Програми розвитку ООН (ПРООН). Загалом для всіх регіонів України закупили 1000 нових зарядних станцій. Київська область першою отримала такі пристрої.
У Святошинському психоневрологічному інтернаті встановили сонячну електростанцію, яку Київ отримав як гуманітарну допомогу від французьких партнерів. Медзаклад буде забезпечений безперебійною електроенергією у періоди відключень світла.
У трьох медзакладах Києва за кошти німецьких партнерів встановлять автономні сонячні електростанції, які забезпечать безперебійне постачання електроенергії. Загальна вартість проєкту — 500 тисяч євро.