Перейти до основного змісту
Музей історії України у Другій світовій війні відкрив свою територію для відвідувачів

Музей історії України у Другій світовій війні відкрив свою територію для відвідувачів

Музей історії України у Другій світовій війні
. Памʼятник "Батьківщина мати" у Києві. Фото: AP

Від сьогодні, 20 жовтня, територію Національного музею історії України у Другій світовій війні відкрили для відвідувачів. Доступним стали головний корпус та головна площа меморіального комплексу, де розташований монумент "Батьківщина-мати".

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Більшу частину колекції на початку повномасштабного вторгнення Росії евакуювали і досі зберігають у сховищах. А виставкові площі музейники використали для створення актуальних виставок.

Музей історії України у Другій світовій війні
Радянський герб, який зняли з щита монументу "Батьківщина-мати". Фото: Анна Самара/Суспільне

"Музей не припиняв роботу від початку війни, забезпечив функціонування інших приміщень, інших залів. Не одна виставка була відкрита. "Знак на щиті" присвячувалась гербу України, який зайняв достойне і необхідне для всіх нас місце на щиті монументу Батьківщина-мати. Відкривалися і інші виставки, присвячені опору українського народу агресору, спалена ворожа техніка", — сказав під час відкриття головного корпусу музею виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Головний корпус Музею історії України у Другій світовій війні
Український прапор під стелею головного корпусу Нацмузею історії України у Другій світовій війні. Київ, 20 жовтня 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

Стелю головного корпусу прикрасив великий синьо-жовтий стяг.

"Це перший експонат, який потрапив до нас під час повномасштабного вторгнення. Він потрапив на 10 день війни і цей прапор, який тут висів на флагштоку", — розповів директор музею Юрій Савчук.

Головний корпус Музею історії України у Другій світовій війні
Експозиція в головному корпусі Музею історії України у Другій світовій війні. Київ, 20 жовтня 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

Відвідувачі Нацмузею історії України у Другій світовій війні зможуть побачити чотири мистецькі проєкти. Зокрема, "Переозначення", під час якого презентують радянський герб, знятий зі щита монумента "Батьківщина-мати". Також музей підготував проєкт "Загроза з неба", що є застереженням про небезпеку, яку несуть українцям російські безпілотники. Виставка "Наша скарбниця" висвітлює загальнонаціональні соціальні ініціативи та благодійні акції, ініційовані й утілені Державною казначейською службою України. Окрім того, запланована виставка робіт вуличного художника з Франції Крістіана Ґемі, відомого як С215, під назвою "Guerre en Ukraine" ("Війна в Україні", фр.), де покажуть найновіші роботи митця, зроблені в Україні під час широкомасштабної війни.

Що відомо про Національний музей історії України у Другій світовій війні

Національний музей історії України у Другій світовій війні заснували 17 жовтня 1974 року на честь 30-річчя визволення України від нацистських загарбників у колишньому Кловському палаці на Печерську. Зібрання у фондах є одним з найбільших в Україні. Музейні колекції постійно поповнюються і нині налічують близько 400 тисяч музейних предметів.

На території музею розташований монумент "Батьківщини-мати". Він був споруджений у 1981 році і є пам'яткою науки і техніки місцевого значення. Монумент вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі.

У додатку "Дія" у липні відбулося голосування про долю герба СРСР на пам'ятці: 85% відсотків проголосували за заміну герба СРСР на тризуб. У травні 2023 року почалася підготовка проєктної документації щодо зміни герба СРСР на щиті "Батьківщини-Матері".

1 серпня у Києві з монумента "Батьківщина-Мати" зняли герб колишнього СРСР. Демонтаж та встановлення тризуба завершили до Дня Незалежності України.

У музеї історії України розповіли, хто дав кошти для встановлення герба на монументі "Батьківщини-матері".

Після заміни герба на "Батьківщині-матері" у Національному музеї історії України в Другій світовій війні планують демонтувати усю радянську символіку на території комплексу.

Топ дня
Вибір редакції
На початок