Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки необґрунтованих активів у депутата Київської міської ради на майже 1,7 млн грн. Посадовець не зміг пояснити законність походження цих коштів. Матеріали перевірки спрямували до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Про це поінформувала пресслужба відомства.
Зазначається, що у декларації за 2020 рік депутат Київради повідомив, що він та дружина мають понад 7 млн грн готівкою. За 2021 рік політик задекларував вже 9,5 млн грн готівки. Різниця між активами, задекларованими у 2020 та 2021 роках, склала майже 2,4 млн грн, підрахували у НАЗК.
"Разом з тим у 2021 році подружжя купило 8 земельних ділянок у Києві та області на понад 1,5 млн грн!, — йдеться у повідомленні.
Ось тільки обсяги доходів та витрат сім’ї депутата у 2021 році свідчать про відсутність фінансової спроможності як для заощадження грошових коштів, так і для придбання частини зазначених об’єктів нерухомості на майже 1,7 млн грн, наголосили у відомстві.
"У відповідь на запит НАЗК посадовець не надав інформацію та документи, які могли б підтвердити законність походження цих коштів", — зазначили у Нацагентстві.
Посадовці, традиційно, не називають прізвище депутата, результати перевірки статків якого викликали питання до законності походження грошей. Водночас зазначають, що також додали, що у 2020 році його обрали до Київської міськради у виборчому окрузі, який територіально межує з населеними пунктами, де були придбані земельні ділянки.
Також у пресслужбі Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) поінформували, що раніше за результатами моніторингу способу життя виявили ознаки незаконного збагачення у депутата Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області Сергія Гарбарука на понад 136 млн грн.
Що відомо про викриття фактів незаконного збагачення у Києві та області
Обіцяли "вирішити" земельне питання: депутата і працівника сільради на Київщині підозрюють у корупції та шахрайстві. За даними правоохоронців, фігуранти вимагали гроші з підприємця, обіцяючи "посприяти" у видачі дозволів на будівництво котеджного комплексу.
Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо організаторки та трьох учасників злочинної групи за фактом шахрайства з квартирами.
У Києві викрили учасників шахрайської схеми, які ошукали людей на понад 2 млн грн, обіцяючи роботу в Європі.
У столиці інспектор відділу з питань безпеки праці вимагав від підприємців 10 тисяч грн щомісячної "данини".
У київському Інституті урології вимагали $6 тисяч за проведення операції, яку повністю фінансує держава.
Колишній директор Інституту психології одного із вищих навчальних закладів Києва проведе у в'язниці три роки за хабар.