Жнива-2023: аграрії Київщини намолотили понад 1,5 млн тонн нового врожаю

Жнива-2023: аграрії Київщини намолотили понад 1,5 млн тонн нового врожаю

Аграрії Київщини намолотили понад 1,5 млн тонн нового врожаю
. Фото(ілюстративне): Unsplash

Аграрії Київської області намолотили понад 1,5 млн тонн нового врожаю. Лідерами зі збору зернових та зернобобових культур є сільгоспвиробники Білоцерківського району, а у Фастівському районі досягли найвищої урожайності.

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

Зазначається що станом на перший тиждень вересня зернових культур аграрії зібрали 1345,3 тис. тонн, площа збору складає 271,2 тис. га, врожайність – 49,6 ц/га. Найбільше — пшениці.

"Пшениці обмолочено майже 187 тис. га (врожайність – 56,6 ц/га), намолочено 1057,4 тис. тонн", — йдеться у повідомленні.

Олійних культур аграрії зібрали близько 186 тис. тонн. Найбільше — ріпаку та сої.

"Ріпаку з усієї посівної площі, яка складає 61,3 тис. га, (врожайність – 30 ц/га) та намолочено 184 тис. тонн насіння. Сої обмолочено понад 11 тис. га (врожайність – 27,8 ц/га), намолочено майже 31 тис. тонн", — інформує КОВА.

Лідерами зі збору зернових та зернобобових культур наразі є сільгоспвиробники Білоцерківського району, які намолотили майже 700 тис. тонн зерна. Аграрії Бориспільського району намолотили понад 200 тис. тонн, а Обухівського – більше 186 тис. тонн.

Крім того, аграрії Фастівського району досягли найвищої урожайності зернових та зернобобових культур – 61 ц/га.

Що відомо про посівну і збір урожаю на Київщині

Цьогорічні жнива на Київщині стартували майже на тиждень раніше, ніж минулого року. У 2022-му аграрії регіону почали збір зернових та зернобобових 12 липня.

У структурі посівних площ на Київщині переважає пшениця, ячмінь, овес, кукурудза, просо, гречка, соя, соняшник, ріпак і цукрові буряки. Крім того, цьогоріч у Бучанському районі 3 тисячі га посівних площ засіяли гірчицею. Це культура, яку раніше в області активно не вирощували.

Очікуваний валовий збір урожаю сільськогосподарських культур цьогоріч становитиме приблизно 4,5 млн тонн. Для зберігання збіжжя залучать близько 60 елеваторів на території області. У Київській ОВА нагадали, що під урожай цього року в Київській області засіяли 1160 тис. га. Цього року посівна площа на 1,5% менша за торішню. Це пов’язано насамперед з тим, що наразі 1% посівних площ лишаються забрудненими вибухонебезпечними предметами через активні бої, що відбувалися в трьох районах Київщини в лютому-березні 2022 року.

На початок