У Києві почали розбирати історичну будівлю тролейбусно-трамвайного управління. Що кажуть у КМДА

У Києві почали розбирати історичну будівлю тролейбусно-трамвайного управління. Що кажуть у КМДА

На Лук'янівці в Києві почали розбирати будівлю тролейбусно-трамвайного управління
Будівля тролейбусно-трамвайного управління в Києві. Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА/Facebook

На Лук'янівці в Києві почали розбирати історичну будівлю тролейбусно-трамвайного управління, розташовану за адресою вул. Дегтярівська, 7 Б. Об'єкт оглянули інспектори Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Вони направили власнику припис із відповідними пам'яткоохоронними вимогами.

Про початок демонтажних робіт в історичній будівлі повідомив у Facebook активіст Дмитро Перов, якого нещодавно призначили на посаду заступника директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

За його словами, на пам'ятці архітектури у стилі модерн — будівлі тролейбусно-трамвайного управління на вул. Дегтярівській, 7 Б — розібрали частини даху.

Представник власника запевняв, що споруду розбирають з метою подальшої реставрації. На місце викликали поліцію і представників Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Будівельні роботи призупинили.

Інспектори Департаменту, прибувши на місце, перевірили хід будівельних робіт за адресами: вул. Дегтярівська, 7 А та Б.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту охорони культурної спадщини КМДА у Facebook.

За першою адресою значиться будинок електричної станції Лук'янівської міської залізниці. За другою — промислова споруда трамвайно-тролейбусного управління. Вона ще в 1986 році була занесена до переліку пам'яток архітектури місцевого значення.

Нині ж на цій території облаштували будмайданчик, де планується зведення комплексу об'єктів громадського та житлового призначення (Дегтярівська, 7 та 7А).

Замовником робіт і власником будівлі трамвайно-тролейбусного управління по вул. Дегтярівська, 7-Б є компанія "БУДХОЛ".

У лютому 2022 року столична влада надала дозвіл на виконання робіт на об'єктах культурної спадщини за адресою: вул. Дегтярівська, 7-А та 7-Б. Однак термін дії зазначеного дозволу закінчився у липні 2023 року, тож нинішні будівельні роботи за цими адресами — самовільні.

Департамент охорони культурної спадщини КМДА направив припис власнику будівель з вимогою припинити виконання будь-яких робіт на об'єкті та отримати дозвіл у Департаменті.

Що відомо про руйнування історичних будівель у Києві

10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу на столичному Подолі на вул. Ярославській, 13 б. Будинок був зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ ст. Поліція відкрила кримінальне провадження. Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що столична влада не давала жодних дозволів на знесення 200-річного будинку на Подолі.

3 серпня на Подолі загорілася занедбана споруда на вул. Волоській, 5б, яка належить до об'єктів культурної спадщини. Причини пожежі з'ясовує поліція.

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА відреагували на початок знесення 200-літнього будинку на вул. Набережно-Хрещатицькій у Києві.

У липні зупинили будівельні роботи на вул. Івана Франка, 26 — через відсутність у забудовника повного пакета документів.

Міністерство культури погодило розпорядження щодо передачі будинку Сікорського у власність громади Києва. Рішення щодо історичної будівлі тепер має ухвалити Кабмін.

На початок