Забіг з нагоди Дня Незалежності "Біжу за мову" відбудеться онлайн з міркувань безпеки

Забіг з нагоди Дня Незалежності "Біжу за мову" відбудеться онлайн з міркувань безпеки

Забіг з нагоди Дня Незалежності "Біжу за мову" відбудеться онлайн з міркувань безпеки
Благодійний забіг у Києві. Фото: УНІАН

На забіг з нагоди Дня Незалежності "Біжу за мову"зареєструвалося понад 600 людей, третина з них — діти. Щоб уникнути великих скупчень людей, організатори акції — Всеукраїнський рух "Єдині" — вирішили змінити формат проведення заходу на онлайн.

Про це організатори забігу сповістили у Facebook.

"Події останніх днів, консультації з міською владою та рекомендації від КМДА не залишили сумнівів — мусимо вжити ще більших заходів безпеки, щоб уникнути скупчення. Тож ми змінюємо формат заходу та закликаємо всіх учасників бігти онлайн у своєму місті й районі неподалік від укриття", — зазначають організатори.

Учасників акції закликають не ігнорувати сигналів повітряної тривоги. І у разі повідомлення про небезпеку, не продовжувати бігти дистанцію, а одразу вирушати до укриття.

"Учасники можуть бігти не лише 24 серпня, а коли їм буде зручно до 1 вересня", — наголошують "Єдині".

Зазначається, що номери учасників, медалі з вказанням кілометражу дистанції, листівки та інший вміст стартового набору учасники зможуть отримати у пунктах видачі слотів в укритті в період з 23.08 по 26.08, з 9 до 18:00 щодня. Локацію повідомлять кожному листом на пошту.

"Щоб якомога більше людей долучити до переходу на українську мову та розширити український культурний простір, ми вас закликаємо активно підтримати акцію: приєднуйтеся онлайн зі своїми родинами, робіть сторіз, світлини й позначайте сторінки Руху “Єдині” у дописах із хештегом #біжу_за_мову", — написали організатори.

Що відомо про цьогорічне відзначення державних свят

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони допускають можливість провокацій РФ на День Незалежності України і закликають українців не нехтувати власною безпекою.

У Києві з міркувань безпеки не буде масових святкувань з нагоди Дня прапора та Дня Незалежності. Міський голова Віталій Кличко видав окреме доручення своїм заступникам та керівникам районів не погоджувати проведення недержавних масових заходів 23 та 24 серпня. Заборона стосується проведення релігійних, культурно-просвітницьких, спортивних, видовищних чи інших заходів.

На Хрещатику в Києві відбудеться "парад" знищеної російської техніки. На центральній вулиці столиці 21 серпня почали встановлювати спалені танки, бронемашини, залишки ракет.

У Києві Хрещатик перекриють для транспорту на вісім днів.

У Музеї історії Києва відкрилася масштабна виставка "Моя історія. 32 роки Незалежності". Серед експонатів: арт-об’єкти українських митців сучасності та колекція українських монет і марок.

До Дня Незалежності для дітей пройде ІІІ Всеукраїнський конкурс малюнків та фотографій "Що для мене Україна?". До участі запрошуються діти віком від 4 до 18 років з нашої держави та української діаспори різних країн світу. Прийом конкурсних робіт триває до 24 серпня включно.

На початок