Кабінет міністрів затвердив реалізацію експериментального проєкту з будівництва Національного військового меморіального кладовища. Раніше його планували облаштувати на Лисій горі, а потім у Биківні. До 30 липня 2025 року цвинтар мають побудувати у селищі Гатне Фастівського району Київської області.
Про це йдеться на Урядовому порталі.
Зазначається, що 19 серпня уряд затвердив постанову №870, згідно з якою координатором проєкту є Міністерство у справах ветеранів. Для облаштування Військового меморіального кладовища виділять дві земельні ділянки площею 258,73 гектара та 7,96 гектара у селищі Гатне, що межує з Києвом.
"Погодитися з пропозицією Міністерства у справах ветеранів стосовно реалізації до 30 липня 2025 р. експериментального проєкту щодо проєктування Національного військового меморіального кладовища на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області", — йдеться в урядовій постанові №870.
Замовником робіт з проєктування Національного військового меморіального кладовища буде державна установа "Національне військове меморіальне кладовище".
Що відомо про створення Національного військового кладовища на Київщині
На виконання доручення прем'єра Дениса Шмигаля 27 жовтня 2022 року Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора".
Екологи та активісти були проти розташування меморіалу на Лисій горі. Тогоріч у листопаді на сайті Київради було зареєстровано петицію проти створення військового кладовища на "Лисій Горі".
Київрада цю петицію не підтримала.
У січні прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив кільком міністрам і столичним посадовцям знайти нове місце для створення в Києві національного військового кладовища замість Лисої гори.
Згодом Київська міська рада відвела землю під створення Національного військового меморіального кладовища у Биківні. Під будівництво була відведена ділянка 8 гектарів комунального лісу на Броварському проспекті. Однак, частина території Биківнянського лісу, на якій було заплановано розмістити Національне військове меморіальне кладовище, є досі повністю не дослідженою і може містити певну кількість ще не виявлених поховань. Зважаючи на це, а також низку інших об'єктивних причин, побудова меморіального кладовища на території Биківнянського лісу у заявлені найкоротші терміни неможлива, тоді заявили у Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили".