Господарський суд Києва відмовив у позові Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" та визнав законність розірвання договору оренди майна.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із зали суду.
"Ми зазначили ті порушення, які були встановлені. Просили суд враховувати ті матеріали справи, які відносяться до предмету спору та підкріплені якимись доказами. Було відмовлено повністю у позові Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври про визнання правочину про розірвання договору недійсним", — зазначив адвокат та начальник юрвідділу заповідника Іван Прокопенко.
Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври
31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).
Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.
З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.
Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.
21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.
29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень. Представники УПЦ МП подали позов до суду щодо визнання недійсною односторонню відмову від продовження договору, і заявили, що не збираються виселятися з Лаври до закінчення судового процесу.