Перейти до основного змісту
Реабілітація яка обʼєднує: у Києві відбувався забіг із дітьми, які лікуються в "Охматдиті"

Реабілітація яка обʼєднує: у Києві відбувався забіг із дітьми, які лікуються в "Охматдиті"

Реабілітація яка обʼєднує: у Києві відбувався забіг із дітьми, які лікуються в "Охматдиті"
. Під час забігу в Охматдиті 29 липня, 2023 року. Фото: Суспільне Київ

У Києві для дітей, які проходять лікування та реабілітацію в дитячій лікарні "Охматдит" провели забіг. У ньому брали участь олімпійські спортсмени, працівники та вихованці медзакладу.

Серед учасників забігу двадцяти дворічна Дарія та сімнадцятирічний Віктор. Брату пересадили кістковий мозок сестри. Після довгого лікування та реабілітації він почувається добре та взяв участь у заході.

"Все почалося 4 класу. Я не міг ходити до школи. Потім було сильне ускладнення, де лікарі не могли поставити діагноз і дуже довго лікували. В різних лікарнях не могли його вставити, але в "Охматдиті" діагноз поставили та назначили лікування", — розповідає Віктор.

Сестра хлопця каже, що родичі здавали кров, аби визначити потрібну групу крові. Згодом отримали результати, та саме вона підійшла для ролі донора.

"Коли прийшли результати, то співпадіння було 10 із 10. Це дуже рідко. Я не сумнівалася і вирішила допомогти брату. Це відбувалося перед коронавірусом. Найтяжче було знайти і доставити ліки для хіміотерапії. Проте ліки прийшли з Європи", — розповіла Дарія.

Після проведення операції відновлення проходило швидко і за два тижні, хлопець зміг вийти ненадовго погуляти. Зараз Віктор вдома, та двічі на місяць відвідує лікарів.

Серед учасників забігу є й діти, які постраждали під час вторгнення Росії в Україну. Восьмирічна Варвара розповіла, як під час евакуації до родичів на Вінничину отримала поранення під Ірпенем.

"Біля нас був недоліт міни. Мені наскрізь пробило ліву ногу, а в лівій застряг осколок. І в пʼятці теж. У мами поранено ноги, а зараз проблеми з ними. Після поранення нас доставили у госпіталь в Ірпені, де лікували три дні. Нас лікували. Рани прочищували без анестезії і було дуже боляче", — розповідає дівчинка.

Коли дівчинку доставили в "Охматдит", з дитиною працювали психологи. За три тижні лікування Варварі, як і решті дітям влаштовували розважальну програму. Нині дівчинка займається спортом — великим тенісом.

За словами директора медзакладу Володимира Жовніра, захід планували провести вже давно, проте життя внесло корективи. На заході було приблизно вісім різних локацій, де діти можуть взяти участь: нарди, футбол, малювання, карате та все, щоб дати дитям свято.

"Сьогоднішній захід був про лікування про відновлення. Він був для дітей, які перенесли тяжкі захворювання, рак, трансплантація та складні нейрохірургічні втручання та діти з пораненнями військовими та пораненнями ніг. Ми придумали захід який має на мені як фізичну та і психологічну реабілітацію. Щоб діти відчули свято", — розповів очільник "Охматдиту".

Топ дня

Вибір редакції

На початок