У трьох медзакладах Києва за кошти німецьких партнерів встановлять автономні сонячні електростанції, які забезпечать безперебійне постачання електроенергії. Про це столична влада домовилась із Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), інформує пресслужба КМДА.
"Минулий опалювальний сезон показав, наскільки системними є обстріли Росією об’єктів критичної інфраструктури, від яких залежить енергоживлення, зокрема, медичних закладів Києва", — зазначив під час підписання угод про співпрацю міський голова Києва Віталій Кличко.
Він зауважує, що перебої з електрикою в лікарнях можуть призвести до зупинки життєво важливого обладнання, а відтак — негативно вплинути на здоров’я пацієнтів чи взагалі спричинити летальні наслідки.
Автономні сонячні панелі встановлять у трьох медзакладах — одній із міських клінічних лікарень, пологовому будинку, перинатальному центрі, повідомив Віталій Кличко.
За словами міського голови, монтажні роботи профінансують за грантові кошти Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Загальна вартість проєкту — 500 тисяч євро.
Що відомо про забезпечення енергією медзакладів столиці під час війни
Усі медичні заклади Києва оснащені генераторами. За словами Миколи Поворозника, встановлювати їх у столичних лікарнях почали ще 5 років тому.
Мер Віталій Кличко розповів, що Київ вже придбав 12 модульних мобільних котелень та замовив виробництво ще 10. У випадку відсутності теплопостачання, їх можна оперативно розмістити в закладах соціальної сфери – лікарнях, школах, дитсадках.
У лютому столиця отримала дві сонячні електростанції, на які французькі партнери зібрали 250 тисяч євро. Їх мали встановити у медзакладах Святошинського району.
Інститут серця Міністерства охорони здоров’я, що розташований у Києві, отримав від спонсорів комплекс сонячних електростанцій.