На базі Київської обласної лікарні розширять реабілітаційне відділення для військових

На базі Київської обласної лікарні розширять реабілітаційне відділення для військових

Реабілітаційне відділення RECOVERY, Київська область
Реабілітаційне відділення RECOVERY. Фото: КОВА

У реабілітаційному відділенні RECOVERY, що діє на базі Київської обласної лікарні, за 3-4 місяці створять 20 додаткових місць для реабілітації військових. У закладі нині є 12 інклюзивних палат на 30 ліжок. Загальну кількість місць планується збільшити до 50.

Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

Він нагадав, що інноваційний реабілітаційний центр національної мережі RECOVERY почав роботу наприкінці травня. Він був створений завдяки підтримці благодійників.

"З моменту відкриття реабілітаційні процедури пройшли 58 військових, чимало – продовжують лікування. Запит на такі послуги великий, тому була досягнута домовленість про збільшення місць", – зазначив Руслан Кравченко.

Йдеться як про фізичну, так і психологічну реабілітацію захисників. У центрі RECOVERY працюють зали фізичної реабілітації, кабінети апаратної фізіотерапії, масажні кабінети, кабінет ерготерапії, маніпуляційна, перев’язувальна. Центр облаштований з урахуванням принципу інклюзивності. Комплексна стаціонарна реабілітація військових надається за Програмою медичних гарантій НСЗУ.

Що відомо про реабілітацію військових і цивільних на Київщині під час війни

У Києві 38 комунальних медичних закладів цього року підписали договір із Нацслужбою здоров’я України щодо надання послуг реабілітації дорослим і дітям.

Київ продовжує реалізовувати проєкти реабілітації та реінтеграції ветеранів. У цьому допомагає досвід ізраїльської організації Brothers for Life. Також у столиці презентували модель відновлення психічного здоров’я для потерпілих під час війни.

Також столиця запроваджує пілотний проєкт із соціальної реабілітації військових під час лікування в медзакладах.

У Білій Церкві за підтримки благодійників США можуть створити центр реабілітації військових.

На початок