Як перейти на українську. Проєкт "Єдині" запустив реєстрацію на новий курс

Як перейти на українську. Проєкт "Єдині" запустив реєстрацію на новий курс

Як перейти на українську. Проєкт "Єдині" запустив реєстрацію на новий курс
. Суспільне Рівне

Всеукраїнський рух "Єдині" відкрив реєстрацію учасників на 15-й курс підтримки з переходу на українську мову. Цей місяць учасники проведуть разом із амбасадором Олексієм Сухановим — журналістом, телеведучим, актором театру та кіно. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

"Я поважаю українську. Впевнений, кожен громадянин України має знати українську. Я до 2014 року спілкувався російською. Але свідомо перейшов на українську. У побуті, на телебаченні, у театрі. Я і з російськомовними, до речі, теж переходжу на українську. Людина має до цього прийти",— каже Суханов.

В рамках проєкту "Єдині" можна записатися на курси, які триватимуть 28 днів:

  • курс з підтримки переходу на українську мову
  • граматичний курс з української мови
  • спеціальні рекомендації від амбасадора курсу.

Нинішній курс стартує 3 липня, участь безкоштовна. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

У КМВА поінформували, що за 15 місяців роботи команда "Єдиних" допомогла заговорити українською 95 000 учасникам. Розмовні клуби працюють у 25 містах України та за кордоном — у Любліні, Варшаві, Роттердамі, Вільнюсі, Гельсінкі, Празі та на Кіпрі. До проєкту долучилися 35 членів команди, 335 учителів, 500 волонтерів.

Що відомо про освітні курси у Києві

Амбасадором 11-го курсу проєкту "Єдині" була парамедикиня з "Азовсталі" Катерина Пташка, яка навіть у полоні спілкувалася з російськими військовими та журналістами винятково українською.

У Києві з 18 серпня 2022 року у "BiblioHub" Деснянського району стартували експрес-курси з української мови. Кожен охочий може долучитися до тренінгів і розвивати навички спілкування.

Фахівці допомагають людям літнього віку опанувати основи комп’ютерної грамотності, навчають, як сплатити комунальні послуги за допомогою інтернету і користуватися додатками на смартфоні ("Дія", "Київ Цифровий", "HELSI").

У Києві також провели понад 200 тренінгів, де навчали надавати домедичну допомогу. Заняття проходили у громадських просторах VcentrіHUB Голосіївського, Шевченківського та Оболонського районів. Їх відвідали майже 6 тисяч киян.

На початок