Міцність і сучасний дизайн: у Києві збудують першу зупинку-сховище

Міцність і сучасний дизайн: у Києві збудують першу зупинку-сховище

Міцність і сучасний дизайн: у Києві збудують першу зупинку-сховище
Проєкт зупинки-укриття від MAKHNO Studio. Фото: Сергій Махно/Instagram

Столичні архітектори розробили проєкт зупинки громадського транспорту, яка може слугувати укриттям і захистити людей від обстрілів чи уламків снарядів. Перша така зупинка-сховище з’явиться в Києві.

Про це повідомив на своїй сторінці в Instagram засновник студії українського дизайну, архітектури та кераміки "MAKHNO Studio" Сергій Махно.

За його словами, при проєктуванні зупинки-сховища архітектори знайшли надійне та економічно вигідне рішення. Зокрема, об’єкт можна створювати за технологією 3D-друку. Це дозволить швидко виготовляти споруду і масштабувати зразки на всю територію країни, каже дизайнер.

Архітектурний проєкт зупинки-сховища
Архітектурний проєкт зупинки-сховища. Фото: Сергій Махно/Instagram

Сергій Махно запевняє, що бетонну суміш для будівництва зупинки-сховища вже протестували на міцність і здатність захистити від уламків. "Футуристичний інноваційний дизайн зупинки впишеться у будь-який міський ландшафт", — переконаний архітектор. Він додав, що перший така зупинка має з’явитися в Києві. Далі — за сприяння місцевих влад, громад та партнерів проєкт може буде втілити в інших регіонах України.

"Це проєкт, який потрібен країні просто зараз. Тож особисто запрошую органи влади, громадськість, комерційні та некомерційні організації до співпраці задля безпеки кожного українця", — написав засновник архітектурної студії.

Що відомо про плани будівництва укриттів на зупинках у Києві

З 1 серпня 2022 року, за рішенням Ради оборони Києва, наземний громадський транспорт, зокрема і приватні перевізники, під час повітряної тривоги зупиняють рух у безпечному місці. Пасажири після того, як пролунає сирена, не повинні залишатися на зупинках транспорту, а прямувати до найближчого укриття. Його можна знайти на мапі на офіційному порталі Києва, або у застосунку "Київ Цифровий".

У серпні минулого року у Київраді з'явився проєкт рішення про побудову зупинок, де можна безпечно перечекати повітряну тривогу.

Пізніше у жовтні 2022 року у КМДА заявили, що не будуватимуть укриттів на зупинках, аргументуючи тим, що ще не розроблені стандарти такого будівництва, а також тим, що у столиці достатньо бомбосховищ.

Через місяць, у листопаді, у КМДА зазначили, що у межах зупинок наземного транспорту встановлюватимуть конструкції цивільного захисту, щоб створити укриття для пасажирів під час повітряної тривоги.

На початок