Суд виніс рішення, згідно з яким жінка, яка намагалася порушити митні правила, має сплатити штраф у понад мільйон гривень. Це вартість ввезених товарів, які наразі конфісковані. Про це повідомила у Facebook пресслужба Київської митниці.
Зазначається, що десять виробів авторства Рене ЛалікаРене Лалік — французький ювелір, дизайнер, майстер виробів зі скла. Він був новатором у світі скляних виробів, саме завдяки своїм флаконам для парфумів він став знаменитим., вартістю близько 900 тис. гривень, а також 83 вироби менш відомих французьких майстерень 19-20 століть (вартість яких — 200 тис. грн) намагалися ввезти в Україну за фальшивими документами. Це столові прибори, сільнички, вази, статуетки, скриньки.
У митниці поінформували, що вантаж із вживаним столовим посудом та приборами заявленою вартістю 1600 євро прямував з Франції через Польщу до України на адресу громадянки. За наданими документами продав 93 предмети антикварний магазин у Парижі.
Однак, при митному контролі київські митники виявили певні невідповідності в документах, а при огляді — розбіжності у вазі та кількості товару. А ще увагу правоохоронців привернуло клеймо R.Lalique (René Lalique) на деяких виробах зі скла. За отриманою митницею інформацією з’ясувалося, що власник паризького антикварного магазину не продав ці предмети, а подарував товаришу за умови "не для продажу".
"Фахівці музею (Національного музею історії України — ред.) встановили, що за винятком кількох позицій, надані на експертизу витвори становлять культурну/історичну чи художню цінність. А загальна оціночна вартість предметів становить 1,1 млн грн. Ринкова може бути значно вищою",— йдеться у повідомленні.
За ст.483Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю Митного кодексу Україну справу було скеровано до суду. Наразі жінку визнано винною у порушенні митних правил. Товари конфісковані, а на порушницю накладено штраф у розмірі вартості предметів — понад мільйон гривень,— підсумували у митниці.
Що відомо про діяльність Київської митниці
Столичні митники виявили у міжнародному поштовому відправленні старовинні знаряддя праці часів ХІІ-XІV століть. Їх намагалися доставити із Київської області до Сполучених штатів Америки.
Наконечник списа V-IVст. до н.е., який є культурною та історичною цінністю, намагалися вивезти за кордон. Його задекларували як інструмент і хотіли переправити до Великобританії.
Київська митниця запобігла незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.
Київські митники викрили відразу чотирнадцять спроб незаконного пересилання з України старовинних монет. У відправленнях знаходилося загалом 48 монет різного віку, найстаршій з яких — майже 2000 років. Всі вони мають історичну цінність.
Київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.
Київські митники вилучили автомобільні акумулятори, які намагалися ввезти в Україну, як товар для відновлення енергосистеми. Таким чином фірма хотіла уникнути сплати мита.
На Київській митниці службовий собака став на заваді спробам пересилання частин зброї у міжнародних посилках.