У Національному музеї історії України відкрилась виставка "Портрети Маріуполя". Це 27 історій переселенців із зруйнованого міста, життя яких змінило російське вторгнення.
Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.
"Проєкт потрібен не лише слухачам, а й самим героям. Війна позбавила їх не тільки житла та майна, а усього, що нагадувало про минуле життя — родинних фотоальбомів, весільних відео, дитячих випускних фото. Саме за ними люди іноді шкодують більше, ніж за матеріальними речами", — розповіли організатори.
Автори проєкту хотіли показати, як маріупольці адаптуються до нового життя, продовжують свою справу або розпочинають нову. Тому вони вирушили до Києва, Львова та Тернополя, звідки отримали найбільшу кількість заявок охочих поділитися власними історіями.
"Переживши пекло облоги та окупації, маріупольці змогли покинути зруйноване місто та почати життя наново", — йдеться в повідомленні.
Виставку презентують 22 травня у Львові, а згодом і в Тернополі.
Що відомо про облогу Маріуполя
У квітні 2022 року голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.
20 травня гарнізон, який утримував Азовсталь у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.
21 вересня Україна повернула з російського полону 215 захисників Маріуполя, зокрема 108 військових "Азову". Їх обміняли на кума президента РФ Віктора Медведчука.