У Києві вже працюють над сучасним реабілітаційним центром для поранених захисників.
Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що це пріоритетний напрямок у медичній галузі столиці.
Його планують створити на базі одного з київських медзакладів, у якому працюють із пораненими військовими. Для оперативності залучають іноземних партнерів до цього проекту.
Зокрема, майбутній центр відвідала бельгійська делегація на чолі з мером Брюсселя Філіпом Клозом. Наразі у медзакладі та на його території тривають ремонтні роботи.
"Це повне переобладнання палат та кабінетів під потреби пацієнтів, які проходять реабілітацію. І ми просимо партнерів допомогти нам із сучасним обладнанням та надати можливість навчатися у кваліфікованих фахівців", – зазначив Поворозник.
Що відомо про підтримку ветеранів в Україні
У вересні 2022 року було оголошено про підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією міст України та Міністерством ветеранів. Документ підписали голова Асоціації міст і мер Києва Віталій Кличко та міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна. Задокументована співпраця спрямована на надання соціального захисту, забезпечення соціальної та професійної адаптації, а також надання психологічної підтримки ветеранам.
В Україні вперше розробляється система онлайн-послуг для ветеранів. Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль.
До одного мільйона гривень на розвиток власної справи — "Український ветеранський фонд" запускає програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників.
З реабілітацією ветеранів Києву допомагає Польща. У польському місті Тарнув вже побували 100 киян-учасників бойових дій та їх найближчі родичі. Загалом таку реабілітацію в сусідній країні пройдуть 180 українських захисників.
У грудні стало відомо, що близько 100 тисяч киян воюють на фронтах за Україну, а з початку російського вторгнення загинули" 419 жителів столиці.