Як змінилась ситуація з туризмом у Києві за рік повномасштабної війни, розповіли в КМДА

Як змінилась ситуація з туризмом у Києві за рік повномасштабної війни, розповіли в КМДА

Як змінилась ситуація з туризмом у Києві за рік повномасштабної війни, розповіли в КМДА
Майдан Незалежності в Києві, 13 серпня 2022 року. . Фото: Getty Images

На початку 2022 року, перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну, Київ відвідали близько 100 тисяч іноземних туристів. Найбільше гостей було з Ізраїлю, Туреччини та Німеччини.

Про це йдеться у звіті Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації за 2021-2022 роки.

Так, упродовж минулого року Київ відвідали 98 тисяч іноземних туристів. Це приблизно у 10 разів менше, ніж у постпандемічному 2021 році, коли до української столиці приїхали 1,02 млн іноземців.

Як змінилась ситуація з туризмом у Києві від початку війни, розповіли в КМДА
У КМДА назвали країни, з яких найбільше туристів відвідали Київ у 2021 р. Фото: КМДА

Лідерами за кількістю відвідувачів столиці серед країн світу у 2022 році стали Ізраїль, Туреччина, Німеччина, США та Великобританія. У 2021 році це були Ізраїль, США, Німеччина, Туреччина та Саудівська Аравія. Крім того, за минулий рік Київ відвідали 172 тисячі внутрішніх туристів, у 2021 році таких було 2,1 млн.

Як змінилась ситуація з туризмом у Києві від початку війни, розповіли в КМДА
Кількість іноземців, що відвідали Київ у 2022 році. Фото: КМДА

Надходження від туристичного збору склали 38,8 млн грн у 2022 році і 76 млн грн у 2021 році.

Як зазначила начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова, сфера туризму в Україні та Києві наразі переживає найважчі часи. За її словами, кошти туристичного збору у рік початку повномасштабного вторгнення Росії Київ отримав здебільшого завдяки візитам іноземних делегації та представників ЗМІ, які приїжджають до української столиці не відпочивати, а працювати.

"Попри все Управління туризму шукає різні шляхи, аби навіть у цих складних умовах робити промоцію нашому місту на міжнародній арені з єдиною головною метою — гідно зустріти всіх охочих відвідати столицю незламної держави після Перемоги", – зазначила Марина Радова.

Що відомо про розвиток туристичної галузі в Києві

Раніше в КМДА інформували, що за 9 місяців минулого року Київ відвідали 98 тисяч іноземців та близько 170 тисяч внутрішніх туристів. Зазначалося, що з початком повномасштабного вторгнення Росії туристична галузь столиці, як і інших українських міст, перебуває у кризі.

За перше півріччя 2022 року втричі менше іноземців відвідали столицю, у порівнянні з аналогічним періодом у 2021 році. У КМДА зазначили, що після завершення активних бойових дій у Києві, місто почали відвідувати індивідуальні туристи.

Державне агентство з розвитку туризму України зібрало ініціативну групу, яка працюватиме над стратегією відвідування місць пам’яті російсько-української війни.

Читайте також

У Польщі домовились про відкриття нового залізничного сполучення Київ-Варшава

На початок