У Києві викрили посадовця, який продавав довідки про непридатність до військової служби за 3 тисячі доларів

У Києві викрили посадовця, який продавав довідки про непридатність до військової служби за 3 тисячі доларів

У Києві викрили посадовця, який продавав довідки про непридатність до військової служби за 3 тисячі доларів
. Гроші. Фото: Уніан (ілюстративне)

Деснянська окружна прокуратура Києва викрила завідувача філії одного із комунальних закладів охорони здоров'я. Він продавав довідки про непридатність до військової служби за 3 тис. доларів США. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що на початку січня 2023 року військовозобов'язаний чоловік, маючи захворювання, звернувся до завідувача філії КНП "Консультативно-діагностичний центр" одного із районів столиці. Завідувач був також головою комісії, яка контролювала проходження медогляду з подальшим виключенням з військового обліку військовозобов'язаних.

Правоохоронці з'ясували, що підозрюваний повідомив, що незалежно від наявних захворювань військовозобов'язаного, довідка про непридатність до військової служби з виключенням з обліку буде видана виключно за умови передачі йому 3 тис. доларів США.

"У подальшому, з січня по лютий 2023 року, завідувач філії неодноразово зустрічався із громадянином та надавав йому вказівки щодо оформлення та надання медичних довідок, а також проходження медичних обстежень",— йдеться у повідомленні.

У прокуратурі поінформували, що підозрюваного затримали після одержання 3 тис. доларів США за видачу обіцяних документів. Під час обшуків на робочому місці правоохоронці знайшли 35 тис. доларів США, а за адресою проживання ще 55 тис. доларів США, походження яких встановлюється.

За ч. 3 ст. 368Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Що відомо про викриття громадян, які продавали документи військовозобов'язаним ухилянтам у Києві та області

У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Правоохоронці встановили, що жінка оформлювала документи ухилянтам за 5 тисяч доларів. Згідно з ними, чоловіки виїжджали закордон як водії за волонтерською допомогою через благодійний фонд.

Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів.

На Київщині викрили членів Київського обласного бюро медико-соціальної експертизи, які за грошову винагороду оформляли групи інвалідності для чоловіків призовного віку. Вони, зокрема, сприяли громадянину в отриманні ним II групи інвалідності довічно. За понад 80 тис. грн йому оформили необхідну медичну документацію.

На Київщині викрили групу людей, які допомагали військовозобов'язаним виїхати закордон під виглядом студента чи волонтера.

У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.

Читайте також

У Києві чоловік викрадав з виробництва турнікети для ЗСУ

Зеленський побував у підвалі в Ягідному, бої за Бахмут, повернення з полону українців. 404 день війни. Онлайн

На початок