За три місяці 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству 15-00 надійшло 3365 звернень. Із них 940 — щодо домашнього насильства. Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КМДА Марину Хонду.
Зазначається, що стосовно домашнього насильства звернулися 664 жінки та 242 чоловіки. Також за цей час мобільні бригади соціально-психологічної допомоги надали 297 консультацій щодо домашнього насильства: 284 — жінкам, 13 — чоловікам.
За словами заступниці голови КМДА, послугами кімнат кризового реагування Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству скористалися 34 людей: 20 жінок та 14 дітей. У притулку перебували — 8 жінок та 4 дитини.
Вона також нагадала, що від початку повномасштабного вторгнення росіян на телефон довіри надходить багато звернень, які стосуються переживань, пов'язаних із війною.
"У першому кварталі понад 2 тисячі звернень були пов'язані зі страхами війни та проблемами в родині. Люди зверталися щодо панічних атак, фантомних звуків вибухів, страху померти, страху втратити родину, страху знову потрапити під окупацію",— каже Хонда.
Окрім того, багато консультацій фахівці надали щодо переживань стосовно втрати можливості заробляти гроші, сварок із дітьми, кризи в родинних стосунках тощо, поінформували в КМДА.
В адміністрації нагадують, що безкоштовну психологічну допомогу можна отримати, зателефонувавши за номерами: 15-00 (зі стаціонарного) та 044-272-15-00 (з мобільного). Отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу можна у Центрі за адресою: вул. Юрія Іллєнка, 20.
Що відомо про звернення до психологів стосовно насильства та стресових ситуацій в Києві
За лютий цього року до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло 328 звернень, що стосувалися домашнього насильства. Із них: 253 — від жінок, 75 — від чоловіків. У порівнянні із січнем, кількість дзвінків на гарячу лінію, несуттєво, але збільшилась.
Протягом січня на телефон довіри Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, надійшло 1124 звернення. Більшість з них стосувалися стресу через війну, страху за себе та своїх рідних
Станом на початок грудня до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству з початку 2022 року надійшло більше 10 тисяч звернень. Безпосередньо тих, що стосувалися домашнього насильства — 2513, решта — стресові стани через війну, які потенційно також можуть стати причиною насильства — Хонда
Із 25 листопада до 10 грудня в Україні проходили акції та тематичні події у рамках "16 днів проти насильства". Усі вони мають на меті нагадати, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини. Зокрема, в Солом'янській районній держадміністрації Києва презентували інсталяцію "Відчинимо правду про насильство".
Станом на кінець жовтня з початку 2022 року на київську цілодобову службу телефону довіри 15-00 надійшло майже 10 тисяч звернень стосовно домашнього насильства та стресу, спричиненого війною. Після повномасштабного вторгнення РФ люди почали звертатися з переживаннями через війну, страх загинути, втратити близьких. З 24 лютого психологи отримали 7480 таких звернень.
Читайте також
Як ужитися з рідними під час війни. Пояснює психолог
Тривожність під час війни. Що допоможе заспокоїтися
Обстріл Запоріжжя та Харкова, рік деокупації Бучі. 401 день війни. Онлайн