Визначить рівень збереженості культурних цінностей: у Києво-Печерській лаврі працює комісія

Визначить рівень збереженості культурних цінностей: у Києво-Печерській лаврі працює комісія

Визначить рівень збереженості культурних цінностей: у Києво-Печерській лаврі працює комісія
. Києво-Печерська лавра. Фото: сайт ПЦУ

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

20 березня керівництво національного заповідника "Києво-Печерської лаври" передало лист монастирю УПЦ з повідомленням щодо призупинення доступу до Ближніх та Дальніх печер через роботу комісії, яка визначатиме рівень збереженості культурних цінностей.

"Мощі преподобних та інші святині вважаються культурними та історичними цінностями. Молитва буде неможлива й у кількох храмах поблизу печери — припиняється доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм)", — йдеться у повідомленні.

Тим часом семінаристи чоловічого монастиря виносять майно. У коробках зокрема література. Як повідомляє кореспондент Суспільного, усе, крім Теплого храму, відкрито.

Остаточно Українська православна церква має залишити Києво-Печерську лавру до 29 березня.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

Читайте також

"Московський патріархат": чому прибрали МП з назви УПЦ та чи означає це розірвання зв’язку з російською церквою

В УПЦ МП заявили, що їм заборонили молитися в Лаврських печерах

На початок