Громадська організація "Асоціація мобільних кав'ярень" має намір провести 20 березня акцію біля будівлі КМДА через демонтаж у столиці об'єктів пересувної торгівлі. Листа з таким повідомленням надіслали меру Києва Віталію Кличку.
Про проведення акції повідомив на своїй сторінці у Facebook голова "Асоціації мобільних кав'ярень" Олексій Бусаєв.
Він написав, що комунальники з "Київблагоустрою" 14 березня почали прибирати об’єкти пересувної торгівлі з вулиць нібито "всупереч всім домовленостям між містом і підприємцями". У листі до Кличка представники Асоціації мобільних кав’ярень зазначають, що влада Києва повинна була доповнити адреси легалізованих місць автоторгівлі і реалізувати їх на відкритих торгах.
Водночас в іншому листі до мера Асоціація мобільних кав’ярень надіслала пропозиції, які б, на їхню думку, сприяли розвитку малого бізнесу в час, коли в країні триває війна.
Як зазначає автор листа Олексій Бусаєв, з 2015 року і до сьогодні у Києві функціонують близько 200 законно розміщених засобів пересувної торгівлі. Ще 300-400 торгових місць не увійшли до схеми, складеної міською владою у 2015-2018 роках.
Серед пропозицій підприємці закликають КМДА продовжити напрацювання механізмів легалізації засобів пересувної торгівлі, а також запровадити мораторій на демонтаж таких торгових точок, доки питання їх легалізації не буде вирішене.
Що відомо про демонтаж МАФів у столиці
У Києві бригади комунального підприємства "Київблагоустрій" в різних районах столиці почали демонтаж об’єктів пересувної торгівлі, які не мають дозвільної документації.
Рішення про демонтаж у столиці біля станцій метро МАФів, які перешкоджають доступу людей до укриттів, Рада оборони Києва ухвалила у червні минулого року.
З літа 2022 року комунальне підприємство "Київблагоустрій" розчищає територію від тимчасових споруд, що перешкоджають шлях до укриттів. Нині частково або повністю демонтовано МАФи поряд зі станціями метро: "Політехнічний інститут", "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська".
Перед проведенням робіт власники МАФів отримують відповідні протоколи та мають демонтувати споруди у триденний термін. В іншому разі, ці роботи проводять працівники "Київблагоустрою", а саму споруду перевозять на штрафмайданчик.
Читайте також
У КМДА пояснили причини, чому відбуваються збої в системі оплати транспорту Києва