Правоохоронці ідентифікували 91 російського військового, причетних до воєнних злочинів у Бучі

Правоохоронці ідентифікували 91 російського військового, причетних до воєнних злочинів у Бучі

Правоохоронці ідентифікували 91 російського військового, причетних до воєнних злочинів у Бучі
. Храм Андрія Первозванного, на території якого хоронили бучанців під час окупації Фото: Суспільне

Під час окупації армія РФ скоїла в Бучанському районі Київщини понад 9 тисяч воєнних злочинів, більше 1 700 цивільних людей загинуло, із них близько 700 у Бучі. Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини.

Про це Генеральний прокурор Андрій Костін розповів делегації американських конгресменів під час їхнього візиту до Бучі.

Вони оглянули місця масових поховань та зустрілися з тими, хто пережив російську окупацію.

Андрій Костін і делегація конгресменів у Бучі
Генеральний прокурор Андрій Костін і делегація американських конгресменів у Бучі. 22 лютого 2023 р. Фото: ОГПУ

"Після звільнення ми виявили масові поховання з понівеченими тілами чоловіків, жінок, дітей. Тортури, вбивства, сексуальне насильство. Це і є справжнє обличчя "руського миру" та режиму РФ, який засновано на повній зневазі до принципів прав людини та гуманітарного права", — наголосив Андрій Костін.

За його словами, наразі ідентифіковано 91 військового РФ, які чинили воєнні злочини. Триває робота щодо притягнення до відповідальності всіх причетних.

"Розраховуємо на підтримку в створенні Міжнародного трибуналу для притягнення керівництва РФ до відповідальності. Справедливість для жертв війни – це справедливість для світу", — зазначив Генпрокурор.

Що відомо про воєнні злочини у Бучі

Буча була в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

31 березня російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.

8 квітня у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.

Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня.

У ЗСУ заявили, що знищили російських військових, які катували цивільних у Бучі.

Читайте також

Хто з російських військових стоїть за вбивством родини у Бучі. Розслідування

У Бучі російські військові вбивали за списками — Федорук

На початок