У Києві вшанували пам'ять загиблого на війні журналіста Олександра Махова

У Києві вшанували пам'ять загиблого на війні журналіста Олександра Махова

У Києві вшанували пам'ять загиблого на війні журналіста Олександра Махова
Пам'ятна табличка на одному з будинків на вулиці Олександра Махова у Києві. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

Сьогодні, 16 лютого, з нагоди Дня військового журналіста, у Святошинському районі Києва вшанували пам'ять журналіста і бійця ЗСУ Олександра Махова. Він загинув у травні торік у Харківській області у боях з військами РФ.

У жовтні вулицю Жолудєва у Святошинському районі перейменували на честь Махова. На одному з будинків цієї вулиці встановили і пам'ятну табличку. Саме тут зібралися люди з квітами і лампадками, щоб вшанувати пам'ять загиблого журналіста, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Вшанування пам'яті Олександра Махова у Києві
Мешканці Святошинського району Києва зібралися на вулиці Олександра Махова, щоб вшанувати пам'ять загиблого на війні журналіста. 16 лютого 2023 р. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

"Він був кореспондентом, ми всі його передачі бачили, як він інтерв’ю брав. Мешканці, звичайно, підтримували перейменування", — розповідає мешканка будинку Тетяна Катрук.

У Святошинському районі Києва вшанували пам'ять Махова
До будинку, де встановили пам'ятну дошку на честь Олександра Махова, люди принесли квіти і лампадки. 16 лютого 2023 р. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

Була присутня на пам'ятному заході і наречена Олександра Махова Анастасія Блищик. За її словами, організували панахиду співробітники бібліотеки "Джерело".

"Для мене цінно зберігати пам’ять про Сашка, саме тому я постійно про нього говорю, пишу постійно, тому що так і має бути. Найголовніше нам боротися і не опускати руки, кожен на своєму фронті, тому що складна ситуація і гинуть найкращі. Але ми повинні робити все, щоб їхня смерть не була даремною. Ми не повинні здаватися і повинні гідно вшановувати пам’ять наших всіх захисників", — сказала Анастасія Блищик.

Вона додала, що на честь журналіста вулицю перейменували і в Ізюмі. Увіковічнять його ім'я і в Луганську після того, як звільнять місто від російських окупантів. "В Луганську буде не вулиця, а центральна площа. Тому єднаймося, борімося для того, щоб якнайшвидше звільнити рідний Луганськ Сашка, до якого він не встиг поїхати", — каже наречена Олександра Махова.

Що відомо про Олександра Махова

Олександр Махов народився у Луганську. Протягом тривалого часу мешкав у Києві. Працював на телеканалах "Україна" та "Україна 24". Вступив добровольцем до Збройних силах України та брав участь у антитерористичній операції на Донбасі

У 2017-му році він став першим українським журналістом, хто побував на станції Академіка Вернадського в Антарктиді. Також Олександр Махов висвітлював евакуацію людей із охопленого коронавірусом китайського Уханя.

З початком повномасштабного вторгнення Росії вступив до 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ. Загинув під Ізюмом 4 травня у віці 36 років. Його поховали на Берковецькому цвинтарі у Києві.

27 жовтня Київська міська рада підтримала проєкт рішення про перейменування вулиці Жолудєва у Святошинському районі на честь Олександра Махова.

Читайте також

Нічний ракетний удар по Україні, ЄС готується запровадити 10-й пакет санкцій проти РФ. 358 день війни. Онлайн

На початок