Третина киян перейшли на українську під час війни: результати опитування у застосунку "Київ Цифровий"

Третина киян перейшли на українську під час війни: результати опитування у застосунку "Київ Цифровий"

Третина киян перейшли на українську під час війни: результати опитування у застосунку "Київ Цифровий"
. Фото: УНІАН

У Києві презентували результати опитування про рівня володіння українською мовою. Його вперше провели у застосунку "Київ Цифровий". Свою думку висловили понад 67 тисяч мешканців столиці. Третина з них перейшли на спілкування українською під час війни.

Як повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, отримані дані використають для створення Концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя столиці на 2023-2025 роки.

За її словами, загалом в опитуванні взяли участь 67 212 містян віком від 14 до 65 років і старше. Із них — 53% жінок та 47% чоловіків. "Після початку повномасштабної війни 86% містян вважають своєю рідною мовою українську. Проте не всі мають необхідні знання та звичку, щоб вільно нею спілкуватися", — сказала Ганна Старостенко. За даними опитування, 33,3% респондентів перейшли на спілкування українською під час війни. Переважна більшість учасників (79,2%) підтвердили, що україномовне середовище найбільше допомагає почати спілкуватися українською.

"На основі цих досліджень будемо розробляти інструментарій для всіх охочих, аби покращити знання мови та сформувати україномовне середовище", – наголосила Ганна Старостенко.

Що відомо про застосунок "Київ Цифровий"

Всередині січня у міському застосунку "Київ Цифровий" стартувало нове опитування про українську мову. Його ініціювали, щоб дізнатися громадську думку щодо реального стану використання української мови в Києві. Опитування тривало до 31 січня.

Міському застосунку "Київ Цифровий" виповнилося два роки. За цей час функціонал застосунку став незамінним помічником для мешканців, що може швидко адаптувався під нові потреби містян.

Через "Київ Цифровий" тепер можна подати заявку до контактного центру 1551.

Протягом 2022 року у застосунку "Київ Цифровий" з'явилося 7 нових функцій. А цього року додали контроль за екосистемою міста.

Читайте також

Терехов оскаржує штраф за порушення мовного закону: засідання перенесли

Скласти іспит на рівень володіння державною мовою у Кропивницький їдуть з інших регіонів. Як це відбувається

На початок