Київській громаді повернули адміністративну будівлю вартістю майже 160 млн гривень — Прокуратура

Київській громаді повернули адміністративну будівлю вартістю майже 160 млн гривень — Прокуратура

Київській громаді повернули адміністративну будівлю вартістю майже 160 млн гривень — Прокуратура
. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Дніпровська окружна прокуратура Києва забезпечила реальне виконання рішення суду про повернення територіальній громаді столиці незаконно відчуженої адміністративної будівлі вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Зазначається, що у 2016 році право власності на частину двоповерхової нежитлової будівлі площею 2840 кв. м. незаконно зареєстровано за юридичною особою на підставі підробленого свідоцтва про право власності. Після цього будівлю внесли до статутного капіталу іншої юридичної особи для подальшого продажу.

"Захищаючи інтереси територіальної громади, окружна прокуратура звернулась до суду з позовною заявою для скасування незаконної реєстрації права власності на вказану будівлю, яка судом задоволена",— йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зауважили, що наразі рішення суду виконано і право власності на майно зареєстровано за столичною громадою. За фактом незаконної реєстрації права власності на майно громади розслідується кримінальне провадження.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громад у Києві

Землю у Київському регіональному ландшафтному парку "Партизанська слава" звільнять від самовільної забудови. Господарський суд Києва задовольнив позов в інтересах столичної громади.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернуто земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

Київській громаді повернули землі на "Жуковому острові" площею понад 3 гектари, які хотіли забудувати. Їхня загальна вартість — 45 мільйонів гривень.

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Прокуратура Києва повернула громаді 4 земельні ділянки, які вибули з комунальної власності на підставі підроблених судових рішень.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Читайте також

У Києві вночі прибирали сніг 302 одиниці спецтехніки — Кличко

За недотримання графіків. НКРЕКП оштрафувала ДТЕК "Київські регіональні електромережі"

РФ перекинула нові війська в Білорусь, Польща може передати Україні винищувачі F-16. 342 день війни. Онлайн

На початок