Навесні почнуть відновлювати ліс довкола Києва, пошкоджений через бойові дії

Навесні почнуть відновлювати ліс довкола Києва, пошкоджений через бойові дії

Навесні почнуть відновлювати ліс довкола Києва, пошкоджений через бойові дії
. Фото: Олексій Король / Facebook

У березні пошкоджений через вторгнення РФ ліс довкола Києва почнуть відновлювати. Про це повідомив голова "Київзеленбуд" Олексій Король в інтерв’ю "Вечірньому Києву".

У Києві є три великих лісопаркових господарства й багаті лісові угіддя навколо міста. Через воєнні дії ліси забруднені боєприпасами та отруйними речовинами після їх детонації. Також пошкоджений рельєф після вибухів і пожеж.

відновлення лісу
Фото: Олексій Король / Facebook

Відновлення розпочнуть на розмінованих територіях, де вже можна працювати. За його словами, з 32 тисяч гектарів лісівники столиці вже мають доступ до 27 тисяч гектар.

"На території двох наших лісопаркових господарств велися бойові дії: Святошинському й Дарницькому. На сьогодні 15% столичних лісів закриті для доступу, близько 5000 га потребують обстеження", — розповів Король.

відновлення лісу
Фото: Олексій Король / Facebook

Нині київські лісгоспи інтенсивно вирощують саджанці для майбутнього відновлення лісів. Законом заборонено застосовувати інвазійніІнвазійні (інвазивні) види — алохтонні види зі значною здатністю до експансії, які розповсюджуються природним шляхом або за допомогою людини й становлять значну загрозу для флори й фауни певних екосистем. Можуть стати загрозою загибелі місцевих видів. для локацій види рослинності та дерев, хоча вони швидше ростуть.

"Міські ліси однозначно будуть відновлюватися за допомогою нових посадок. І це вже точно буде не монокультура, наприклад, сосни звичайної, як зробили лісівники після Другої світової війни навколо Києва, а додавання листяних порід дерев нашої природної зони", — каже голова "Київзеленбуд".

відновлення лісу
Фото: Олексій Король / Facebook

Він зазначив, що дерева виростуть тільки за 30 років, а "стиглим" ліс буде лише за 70 років, залежно від порід дерев.

Що відомо про розмінування лісів на Київщині

Пуща Водиця – історична та курортна місцевість, яка входить до Оболонського району Києва. На початку російського вторгнення тут були бойові зіткнення. У КМДА зазначали, що у Пущі та на Виноградарі можуть залишатися міни.

Усі парки та сквери Києва обстежили, тож гуляти у них безпечно, за винятком окремих закритих зон.

У березні на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану.

У червні голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба повідомив, аби повністю розмінувати Київську область, знадобиться 8-10 років.

У липні радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов розповів, що досі необстежені 230 тисяч км² звільнених навесні територій від російських військ. Для швидкого розмінування потрібні відповідні спеціалісти, яких не вистачає. Аби пришвидшити цей процес, організували навчання на саперів та ідентифікаторів.

Читайте також

Пошкоджені дерева у Києві підуть на дрова для пунктів обігріву

"Людина може одягти шубу, а пальми — ні": як зігрівають тропічні рослини у ботсаду Харкова під час відключень світла

На початок