Навчання у Білорусі не варто сприймати як пряму загрозу нового наступу на Київ — КМВА

Навчання у Білорусі не варто сприймати як пряму загрозу нового наступу на Київ — КМВА

Навчання у Білорусі не варто сприймати як пряму загрозу нового наступу на Київ — КМВА
. Фото (ілюстративне): Олександр Павлюк/Telegram

Спільні льотно-тактичні навчання білоруських і російських військових на території Білорусі, які мають розпочатися 16 січня, не варто сприймати як пряму загрозу нового наступу на Київ чи концентрованих ракетних ударів по столиці. Про це повідомляють у пресслужбі Київської міської військової адміністрації.

Зазначається, що за розвідувальними даними, Росія готує нову хвилю мобілізації, крім того 150 тис. раніше мобілізованих вже проходять підготовку на полігонах. Україна самостійно і за допомогою наших партнерів постійно моніторить ситуацію на фронтах і підготовки Росії до ймовірного повторного наступу.

"Загрозу не знімаємо поки триває війна і поки знаєте, що прогнозують нову чергу мобілізації в Росії. Поки загроза не знята. В Білорусі безперервно проводяться спільні навчання угруповання білоруської армії та армії РФ. Я би не пов’язував ці навчання повітряних сил, які будуть на території Білорусі з масовими ракетними ударами. Ми можемо їх очікувати будь-коли",— каже начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

За його словами, наразі створюється завдяки повітряним силам та іншим силам протиповітряної оборони відповідна ешелонована система, щоб можна було не допустити критичних пошкоджень об’єктів інфраструктури.

Що відомо про плани Росії захопити Київ

Президент Росії Володимир Путін ніколи не відмовиться від планів захопити столицю України та може спробувати зробити це вдруге, заявив командувач Об’єднаними силами ЗСУ Сергій Наєв. За його словами, поки що прямої загрози Києву немає, однак Росія може спробувати накопичити та застосувати необхідні сили.

Росія готує близько 200 тисяч нових військових і знову спробує атакувати Київ. Про це в інтерв'ю The Economist сказав головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Наприкінці жовтня начальник ГУ розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що ознак щодо можливого наступу на Київ з Білорусі немає. Він підтвердив, що Росія перекидає до Білорусі свої підрозділи, але цієї кількості не достатньо для формування ударних угрупувань, які можуть здійснити наступ.

Читайте також

"Навколо Києва декілька рубежів оборони протяжністю близько тисячі кілометрів" — генерал-лейтенант Павлюк

На Київщині триває укріплення рубежів оборони та зміцнення позицій — Кулеба

На Київщині сапери мінують шляхи ймовірного вторгнення військ РФ — Павлюк

На початок