У понеділок, 2 січня, у будівлях Національного університету імені Т. Шевченка на ВДНГ триває ліквідація наслідків влучання уламків російської ракети, випущеної військами РФ за кілька годин до Нового року. За попередніми оцінками, пошкодження будівель 31 грудня перевищить суму збитків від російських атак по спорудах університету восени.
Як розповів Суспільному ректор Володимир Бугров, біля університетського спорткомплексу приземлилися уламки бойової частини російської ракети класу "повітря-земля". Сила вибухової хвилі була така потужна, що пошкодила понад 13 споруд вишу. Серед них — корпуси інституту біології й медицини, географічного та психологічного факультетів, фізичний факультет, токсикологічна лабораторія й гуртожитки. Будівлі зазнали руйнувань різного ступеня.

"Найбільше постраждали спортивний комплекс і факультет радіофізики, електроніки і комп'ютерних систем, бо там був епіцентр вибуху", — каже ректор. За його словами, збитки оцінюють фахівці, а військові Збройних Сил взяли під охорону Студмістечко і патрулюють територію.

"Ушкодження, які були в Червоному, Жовтому корпусах (КНУ — ред.), бібліотеці Максимовича, за дефектними актами — понад 90 мільйонів (гривень — ред.). Тут, за попередніми оцінками адміністративно-господарської частини, буде на порядок більше", — вважає Володимир Бугров.

Він зазначив, що значні руйнування спортивного комплексу свідчать про те, що вибухова хвиля пройшла наскрізно через цю споруду. "Вона (хвиля — ред.) фактично "погасилася" цим будинком, не дійшовши до житлового комплексу "Сонячна брама", на щастя", — каже ректор. Тому і витрати на відновлення комплексу будуть значні.
Але, за словами ректора КНУ, все ж найголовніше те, що залишились цілі і неушкоджені працівники вишу, які заступили того дня в чергову зміну. Це — понад 150 людей: служба охорони, сантехніки, електрики.
З усім іншим університет поступово впорається за підтримки держави і благодійників, переконаний Володимир Бугров. "Ми сподіваємося на небайдужих, зокрема, і колишніх випускників", — зазначив він.
"Нехороші ви!" — сказала дворазова олімпійська чемпіонка, завідувачка кафедри фізичного виховання Тетяна Кочергіна на адресу росіян. Каже, що спілкувалася з російськими спортсменами і була здивована їхнім переконанням, що Україна воює проти них.
"Довелося пояснювати, що це ви прийшли на нашу землю, а не ми до вас. ви в нашу хату прийшли і таке робите. Люди мирно жили, розвивалася держава, прийшли і наробили біди. І ще й нас звинувачують, що ми щось хочемо від них", — обурюється завкафедрою фізвиховання КНУ.

Жінка мешкає неподалік і звук від вибуху почула вдома. "Дуже шкода, навіть не дивлюся, але доводиться спілкуватися й дивитися, яку біду вони (росіяни — ред.) наробили", — каже Тетяна Кочергіна. Вона додала, що в комплексі 2007 року зробили ремонт, а тапер майже все знищено.

Щоправда, за її словами, від вибуху були розкидані, але цілі й неушкоджені нагороди спортсменів КНУ, що зберігалися у холі. Це ордени, медалі, кубки — нагороди команди університету Шевченка з усіх 17 видів спорту. "Нагороди спортсменів, які зберігалися, не постраждали, зігнуло один із кубків вибуховою хвилею", — говорить завідувачка кафедри фізвиховання.
Що відомо про ракетний обстріл Києва військами РФ 31 грудня
Вдень 31 грудня Російська Федерація завдала ракетної атаки по території України та зокрема по Києву. Повідомлялося про одного загиблого та 22 поранених. Чотирнадцятьох людей госпіталізували. Про це повідомляли Київська міська військова адміністрація та міський голова столиці Віталій Кличко.
Зранку у понеділок, 2 січня, мер Кличко поінформував, що помер один із постраждалих від російської атаки на столицю 31 грудня.
Один із вибухів пролунав між житловими будинками в Солом'янському районі столиці. Також вибухи сталися в Печерському районі та Голосіївському. У Печерському районі, поблизу станції метро "Палац України", сталося потрапляння в готель. Заступник голови КМДА Микола Поворозник поінформував, що від ракетної атаки на столицю постраждали дві школи, один садочок.
Читайте також