Працівникам закладів освіти, культури, фізичної культури та спорту, державним службовцям, службовцям органів місцевого самоврядування, які, крім основної роботи, забезпечують безперебійну роботу столичних пунктів обігріву, виплатять одноразову премію чи безповоротну фінансову допомогу. Таке рішення підтримали депутати Київради, повідомив за підсумками засідання мер Віталій Кличко.
Він нагадав, що через постійні обстріли Росією об’єктів критичної інфраструктури, що ставить під загрозу постачання тепла, світла та води, у Києві підготували понад 430 пунктів обігріву.
За словами мера, столиця закупила та отримала від міжнародних партнерів і благодійників електрогенератори, зроблені запаси пального, води та всього необхідного, щоб ці пункти приймали людей.
Пункти обігріву облаштовані у школах, закладах соціальної інфраструктури. І у випадку надзвичайної ситуації мешканці столиці можуть там зігрітися, випити чаю, підзарядити телефони, отримати необхідну допомогу.
Для забезпечення безперебійної роботи цих пунктів місто залучило працівників шкіл та співробітників інших закладів соціальної сфери, в яких вони розміщені. "Ці люди працюють на благо міста у свій позаробочий час, допомагають киянам, тому мають отримати за це фінансову винагороду", – зазначив Віталій Кличко.
Виплату одноразових премій місто забезпечить у межах затверджених бюджетних асигнувань.
Що відомо
1 листопада мер Києва Віталій Кличко поінформував, що у столиці, у випадку надзвичайних ситуацій узимку, готові розгорнути близько тисячі пунктів обігріву для мешканців міста. У кожному районі Києва планувалося підготувати в середньому по 100 пунктів обігріву.
На кінець листопада у Києві облаштували понад 400 пунктів обігріву, найближчим часом їх буде понад 500. Переважна більшість пунктів відкриті у школах та дитячих садках, у яких є великі приміщення. Місто організувало для таких пунктів 400 генераторів, ще 100 — надали волонтери. Мер Кличко зазначив, що у столиці кількість пунктів обігріву могли б збільшити і до тисячі. Але їх потрібно обладнати для того, що вони надавали послуги в автономному режимі.
Для захисту цивільного населення під час надзвичайних ситуацій у Києві також створюються "пункти незламності". Місце їх розташування можна дізнатися в районних військових адміністраціях, органах місцевого самоврядування або ж на спеціально створеному сайті.
Читайте також
Скарги і пропозиції: на Київщині можна залишати відгуки про роботу "пунктів незламності"