У 2023 році Київ продовжить будівництво кільцевої дороги, ремонт Шулявського мосту і розвиток метро

У 2023 році Київ продовжить будівництво кільцевої дороги, ремонт Шулявського мосту і розвиток метро

У 2023 році Київ продовжить будівництво кільцевої дороги, ремонт Шулявського мосту і розвиток метро
. Сайт Віталія Кличка

У 2023 році в столиці продовжиться реконструкція та будівництво на ділянках Київської кільцевої дороги, реконструкція Шулявського шляхопроводу та розвиток столичного метрополітену. Фінансування робіт буде вдвічі меншим, ніж до війни.

Це передбачено Програмою економічного та соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки, зміни до якої в частині фінансування наступного року ухвалили депутати Київради на засіданні 8 грудня.

Програму економічного та соціального розвитку Києва переглянули з метою оптимізації бюджетних коштів. Це — вимушений крок через суттєве скорочення економіки міста від початку воєнних дій і необхідність першочергового фінансування відбудови об’єктів, пошкоджених російськими обстрілами.

Тож у 2023 році на будівництво, реконструкції та капітальні ремонти за Програмою економічного і соціального розвитку Києва на 2021-2023 роки передбачається виділення 7,6 млрд грн. Це удвічі менше, ніж обсяг коштів, закладений на виконання Програми на початку 2022 року.

За галузевим розподілом найбільший обсяг бюджетних коштів буде спрямовано на реалізацію проєктів у галузі транспорту, транспортної інфраструктури та дорожнього господарства — 3,6 млрд грн.

Окрім будівництва транспортних розв’язок, значну частину коштів у 2023 році передбачено на великі інфраструктурні проєкти, реалізація яких важлива не лише для Києва, а і для всього Київського регіону:

  • реконструкція Бортницької станції аерації та укріплення дамб мулових полів біля неї;
  • технічне переоснащення ділянок полігону побутових відходів у с. Підгірці;
  • реконструкцію і технічне переоснащення заводу "Енергія";
  • реконструкцію каналізаційних колекторів та об’єктів водопостачання;
  • відновлення ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 після російських ракетних обстрілів.

Загалом у наступному році у Києві триватиме реалізація 30 міських цільових програм, із яких 29 — пролонговані з попередніх років та нова цільова програма, заходи якої будуть спрямовані на реінтеграцію, підтримку і соціальний захист учасників та учасниць бойових дій.

Що відомо

  • 8 грудня депутати Київради ухвалили бюджет столиці на 2023 рік. Також схвалили зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста на 2021-2023 роки в частині 2023 року. Доходи бюджету Києва на наступний рік запланували в сумі понад 66,3 млрд грн. Видатки – 65,6 млрд.
  • Також Київрада виділила додаткові 150 мільйонів гривень на закупівлю генераторів, палива та інших необхідних витратних матеріалів на випадок надзвичайної ситуації.

Читайте також

Оборона, безпека та відновлення: на Київщині визначили пріоритети на 2023 рік

На початок